2019 Boys U11 Division 2
Division Coordinator: Sean Doherty

2019 Game Standings (Season Final)
Rk Team Name Coach Pts W L T PP GD GA SO GP
1 Greece United FC Musumeci Phil Musumeci 33 11 1 0 0 26 16 2 12
2 Irondequoit Challenge Red Rodney Encina 31 10 1 1 0 21 18 4 12
3 FC Dynamo ROC Kevin May 25 8 3 1 0 18 16 4 12
4 Pittsford Mustangs Savages David Leitner 18 6 6 0 0 0 40 0 12
5 Cobras FC Schumacher Jason Schumacher 10 3 8 1 0 -14 42 0 12
6 Fairport Brigade Rob Pacer 7 2 9 1 0 -17 55 0 12
7 Rush-Henrietta Falcons Pollizi 08 Ryan Pollizi 0 0 12 0 0 -34 98 0 12
Key:   (Pts: Win 3, Tie 1, Loss 0)   (PP: Penalty Point)   (GD: Goal Differential)   (GA: Goals Against)   (SO: Shutouts)   (GP: Games Played)

Final Version

2019 Game Schedule and Results
Game Day Date Time Status Home Team Visiting Team Site & Field
Team Name Score Fines Team Name Score Fines
11047 Tue 5/21/2019 6:30 PM Ready Pittsford Mustangs Savages 1   Irondequoit Challenge Red 5   Mendon Center Elementary #2
11084 Fri 5/24/2019 6:30 PM Ready Rush-Henrietta Falcons Pollizi 08 5   Pittsford Mustangs Savages 11   Martin Road Park #1
11081 Wed 5/29/2019 6:30 PM Ready Pittsford Mustangs Savages 0   Greece United FC Musumeci 6   Mendon Center Elementary #3
11083 Thu 5/30/2019 6:30 PM Ready FC Dynamo ROC 3 Info Cobras FC Schumacher 0   Rochester Institute of Technology Practice Field #1 North
11050 Fri 5/31/2019 6:30 PM Ready Rush-Henrietta Falcons Pollizi 08 2   Cobras FC Schumacher 5   Martin Road Park #1
11051 Fri 5/31/2019 6:30 PM Ready Irondequoit Challenge Red 3 Info Fairport Brigade 0   Camp Eastman #3
11052 Tue 6/04/2019 6:00 PM Ready Cobras FC Schumacher 2   Pittsford Mustangs Savages 4   Grace & Truth Park F3E
11053 Tue 6/04/2019 6:30 PM Ready Irondequoit Challenge Red 6 Info Greece United FC Musumeci 2 Info Camp Eastman #3
11054 Tue 6/04/2019 6:30 PM Ready Fairport Brigade 1   FC Dynamo ROC 6 Info Martha Brown Middle School #5
11056 Wed 6/05/2019 6:30 PM Ready Pittsford Mustangs Savages 2   Fairport Brigade 1   Mendon Center Elementary #3
11055 Fri 6/07/2019 6:30 PM Ready Rush-Henrietta Falcons Pollizi 08 1   Greece United FC Musumeci 11   Martin Road Park #3
11057 Fri 6/07/2019 6:30 PM Ready FC Dynamo ROC 1   Irondequoit Challenge Red 1   Rochester Institute of Technology Practice Field #1 North
11080 Sun 6/09/2019 Noon Ready Rush-Henrietta Falcons Pollizi 08 3   Fairport Brigade 8   Martin Road Park #3
11049 Mon 6/10/2019 6:30 PM Ready FC Dynamo ROC 6   Pittsford Mustangs Savages 2   Rochester Institute of Technology Practice Field #1 North
11059 Tue 6/11/2019 6:30 PM Ready Fairport Brigade 5   Rush-Henrietta Falcons Pollizi 08 1   Martha Brown Middle School #5
11060 Tue 6/11/2019 7:15 PM Ready Greece United FC Musumeci 4   Pittsford Mustangs Savages 2   Grace & Truth Park F3E
11058 Tue 6/11/2019 7:30 PM Ready Irondequoit Challenge Red 3 Info $ Cobras FC Schumacher 0   Camp Eastman #3
11061 Thu 6/13/2019 7:30 PM Ready Fairport Brigade 1 Info Greece United FC Musumeci 9   Johanna Perrin School #1
11062 Fri 6/14/2019 6:30 PM Ready Cobras FC Schumacher 0  FF $ FC Dynamo ROC 3   Total Sports Experience #12
11063 Fri 6/14/2019 6:30 PM Ready Pittsford Mustangs Savages 7   Rush-Henrietta Falcons Pollizi 08 1   Mendon Center Elementary #3
11064 Tue 6/18/2019 6:30 PM Ready Fairport Brigade 2   Cobras FC Schumacher 3   Johanna Perrin School #1
11065 Tue 6/18/2019 6:30 PM Ready FC Dynamo ROC 1   Greece United FC Musumeci 4   Rochester Institute of Technology Practice Field #1 North
11066 Tue 6/18/2019 7:30 PM Ready Irondequoit Challenge Red 8 Info $ Rush-Henrietta Falcons Pollizi 08 1   Camp Eastman #3
11067 Fri 6/21/2019 6:30 PM Ready Rush-Henrietta Falcons Pollizi 08 0   FC Dynamo ROC 8   Martin Road Park #3
11068 Fri 6/21/2019 6:30 PM Ready Irondequoit Challenge Red 2 Info Pittsford Mustangs Savages 1   Iroquois Middle School #1
11069 Fri 6/21/2019 6:30 PM Ready Cobras FC Schumacher 1   Greece United FC Musumeci 2   Total Sports Experience #12
11048 Mon 6/24/2019 6:30 PM Ready Greece United FC Musumeci 8 Info Cobras FC Schumacher 1 Info Grace & Truth Park F3E
11077 Mon 6/24/2019 6:30 PM Ready Fairport Brigade 1 $ Pittsford Mustangs Savages 4   Johanna Perrin School #1
11070 Tue 6/25/2019 6:30 PM Ready Pittsford Mustangs Savages 1   FC Dynamo ROC 5 Info Mendon Center Elementary #2
11071 Tue 6/25/2019 6:30 PM Ready Cobras FC Schumacher 3   Rush-Henrietta Falcons Pollizi 08 2   Grace & Truth Park F3E
11072 Tue 6/25/2019 6:30 PM Ready Fairport Brigade 1   Irondequoit Challenge Red 4   Johanna Perrin School #1
11045 Thu 6/27/2019 6:30 PM Ready Rush-Henrietta Falcons Pollizi 08 3 Info Irondequoit Challenge Red 11   Martin Road Park #1
11073 Fri 6/28/2019 6:00 PM Ready Pittsford Mustangs Savages 7 $ Cobras FC Schumacher 2   Mendon Center Elementary #2
11074 Fri 6/28/2019 6:30 PM Ready Greece United FC Musumeci 8   Irondequoit Challenge Red 1   Grace & Truth Park F3E
11079 Mon 7/01/2019 6:30 PM Ready Cobras FC Schumacher 0   Irondequoit Challenge Red 1   Total Sports Experience #6
11044 Mon 7/01/2019 7:15 PM Ready Greece United FC Musumeci 3 Info $ FC Dynamo ROC 1   Grace & Truth Park F3E
11075 Tue 7/02/2019 6:30 PM Ready FC Dynamo ROC 6   Fairport Brigade 3   Rochester Institute of Technology Practice Field #1 North
11043 Mon 7/08/2019 7:30 PM Ready Cobras FC Schumacher 5 Info Fairport Brigade 5   Grace & Truth Park F3W
11076 Tue 7/09/2019 6:30 PM Ready Greece United FC Musumeci 14   Rush-Henrietta Falcons Pollizi 08 1   Grace & Truth Park F3E
11078 Tue 7/09/2019 6:30 PM Ready Irondequoit Challenge Red 1   FC Dynamo ROC 0   Camp Eastman #3
11046 Fri 7/12/2019 6:30 PM Ready FC Dynamo ROC 7   Rush-Henrietta Falcons Pollizi 08 0   Rochester Institute of Technology Practice Field #1 North
11082 Thu 7/25/2019 7:15 PM Ready Greece United FC Musumeci 9 Info Fairport Brigade 0   Grace & Truth Park F3W
Key:   (FF = Forfeit)    (Info = Game Info with No Associated Dollars)    ($ = Fines)
Division Coordinator: Sean Doherty
Contact Webmaster© 2001-2019 Mark VanDellonCoded: 2018-10-10T22:45:26-0400