2019 Boys U10 Division 3
For problems or questions contact your Division Coordinator

2019 Division Teams
  Team Name Coach and Info GP Team
Login
1 Chili Raptors Theresa Harpole 0 Go
2 Honeoye Falls Blaze Mike Merrill 0 Go
3 Irondequoit Challenge Blue Joel Zaleski 0 Go
4 Penfield Rangers Williams Scott Williams 0 Go
5 Rush-Henrietta Falcons Pollizi 09 Ryan Pollizi 0 Go
6 Victor Strikers Jordyn Kaufman 0 Go
7 Wayne Wings Jennifer Howard 0 Go
Key:   (GP: Games Played)

Final Version

2019 Game Schedule and Results
Game Day Date Time Status Home Team Visiting Team Site & Field
Team Name Played Fines Team Name Played Fines
10330 Thu 5/16/2019 6:30 PM Suspend Rush-Henrietta Falcons Pollizi 09     Wayne Wings     Martin Road Park #2
10325 Thu 5/23/2019 6:15 PM Ready Honeoye Falls Blaze     Penfield Rangers Williams     Honeoye Falls Firemans Field #1
10311 Thu 5/23/2019 7:30 PM Ready Victor Strikers     Rush-Henrietta Falcons Pollizi 09     Victor Central #11
10315 Tue 5/28/2019 6:15 PM Ready Rush-Henrietta Falcons Pollizi 09     Honeoye Falls Blaze     Martin Road Park #2
10310 Tue 5/28/2019 6:30 PM Ready Irondequoit Challenge Blue     Wayne Wings     Camp Eastman #1
10313 Thu 5/30/2019 7:30 PM Ready Irondequoit Challenge Blue     Victor Strikers     Camp Eastman #1
10314 Thu 5/30/2019 7:30 PM Ready Wayne Wings     Chili Raptors     Wayne High School #1
10316 Tue 6/04/2019 7:30 PM Ready Chili Raptors     Victor Strikers     Davis Park #10
10318 Tue 6/04/2019 7:30 PM Ready Honeoye Falls Blaze     Irondequoit Challenge Blue     Honeoye Falls Firemans Field #1
10319 Thu 6/06/2019 7:30 PM Ready Wayne Wings     Penfield Rangers Williams     Wayne High School #1
10321 Thu 6/06/2019 7:30 PM Ready Irondequoit Challenge Blue     Rush-Henrietta Falcons Pollizi 09     Camp Eastman #1
10312 Fri 6/07/2019 6:30 PM Ready Penfield Rangers Williams     Chili Raptors     Penfield Town Hall #3N
10320 Fri 6/07/2019 7:00 PM Ready Victor Strikers     Honeoye Falls Blaze     Village on the Park #2
10317 Sun 6/09/2019 11:00 AM Ready Rush-Henrietta Falcons Pollizi 09     Penfield Rangers Williams     Martin Road Park #2
10322 Tue 6/11/2019 7:30 PM Ready Rush-Henrietta Falcons Pollizi 09     Chili Raptors     Martin Road Park #2
10324 Tue 6/11/2019 7:30 PM Ready Penfield Rangers Williams     Victor Strikers     Penfield Town Hall #3N
10326 Thu 6/13/2019 7:30 PM Ready Chili Raptors     Irondequoit Challenge Blue     Davis Park #10
10327 Thu 6/13/2019 7:30 PM Ready Victor Strikers     Wayne Wings     Victor Central #11
10309 Tue 6/18/2019 6:30 PM Ready Wayne Wings     Rush-Henrietta Falcons Pollizi 09     Wayne High School #1
10308 Tue 6/18/2019 7:30 PM Ready Penfield Rangers Williams     Irondequoit Challenge Blue     Penfield Town Hall #3N
10328 Tue 6/18/2019 7:30 PM Ready Honeoye Falls Blaze     Chili Raptors     Honeoye Falls Monroe Street Village Park #1
10331 Thu 6/20/2019 7:30 PM Ready Wayne Wings     Irondequoit Challenge Blue     Wayne High School #1
10332 Thu 6/20/2019 7:30 PM Ready Rush-Henrietta Falcons Pollizi 09     Victor Strikers     Martin Road Park #2
10333 Thu 6/20/2019 7:30 PM Ready Chili Raptors     Penfield Rangers Williams     Davis Park #10
10334 Tue 6/25/2019 7:30 PM Ready Victor Strikers     Irondequoit Challenge Blue     Victor Central #11
10335 Tue 6/25/2019 7:30 PM Ready Chili Raptors     Wayne Wings     Davis Park #10
10336 Tue 6/25/2019 7:30 PM Ready Honeoye Falls Blaze     Rush-Henrietta Falcons Pollizi 09     Honeoye Falls Firemans Field #1
10337 Thu 6/27/2019 7:30 PM Ready Victor Strikers     Chili Raptors     Victor Central #11
10338 Thu 6/27/2019 7:30 PM Ready Penfield Rangers Williams     Rush-Henrietta Falcons Pollizi 09     Penfield Community Center #13
10339 Thu 6/27/2019 7:30 PM Ready Irondequoit Challenge Blue     Honeoye Falls Blaze     Bishop Kearney High School 4/Southwest
10340 Tue 7/09/2019 7:30 PM Ready Penfield Rangers Williams     Wayne Wings     Penfield Town Hall #3S
10341 Tue 7/09/2019 7:30 PM Ready Honeoye Falls Blaze     Victor Strikers     Honeoye Falls Firemans Field #1
10347 Thu 7/11/2019 6:30 PM Ready Irondequoit Challenge Blue     Chili Raptors     Camp Eastman #1
10342 Sat 7/13/2019 10:00 AM Ready Rush-Henrietta Falcons Pollizi 09     Irondequoit Challenge Blue     Martin Road Park #2
10343 Tue 7/16/2019 7:30 PM Ready Chili Raptors     Rush-Henrietta Falcons Pollizi 09     Davis Park #10
10344 Tue 7/16/2019 7:30 PM Ready Wayne Wings     Honeoye Falls Blaze     Wayne High School #1
10345 Tue 7/16/2019 7:30 PM Ready Victor Strikers     Penfield Rangers Williams     Village on the Park #2
10307 Thu 7/18/2019 7:30 PM Ready Chili Raptors     Honeoye Falls Blaze     Davis Park #10
10329 Thu 7/18/2019 7:30 PM Ready Irondequoit Challenge Blue     Penfield Rangers Williams     Camp Eastman #1
10346 Tue 7/23/2019 7:30 PM Ready Penfield Rangers Williams     Honeoye Falls Blaze     Penfield Community Center #13
10348 Tue 7/23/2019 7:30 PM Ready Wayne Wings     Victor Strikers     Wayne High School #1
10323 Thu 7/25/2019 6:15 PM Ready Honeoye Falls Blaze     Wayne Wings     Honeoye Falls Firemans Field #1
Key:   (FF = Forfeit)    (Info = Game Info with No Associated Dollars)    ($ = Fines)
(Red game scores have been input by referee but not verified by DC)    (GFR = Missing Game Feedback Report from Coach)
For problems or questions contact your Division Coordinator
Contact Webmaster© 2001-2018 Mark VanDellonCoded: 2019-01-04T20:15:41-0500