2019 Club Results
Wed, Oct 23, 2019 at 02:24:36
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Batavia SC (Michael Reimer) Boys 11 4 2 30 10 2 0 0 22 21 3 12
2  Batavia SC (Crystal Gutman) Boys 12 5 5 9 3 9 0 0 -18 65 0 12
3  Batavia SC (John Baiocco) Boys 13 4 6 0 0 12 0 0 -34 78 0 12
4  Batavia SC (Tim Michalak) Boys 14 4 2 30 10 2 0 0 25 19 4 12
5  Batavia SC - Albion (Tom Mulka) Boys 14 5 6 5 1 9 2 0 -23 64 0 12
6  Batavia SC - Attica (Ron Meides) Boys 15 3 3 20 6 4 2 0 4 33 2 12
7  Batavia SC (Dan Demare) Boys 16 3 6 3 1 11 0 0 -29 54 0 12
8  Batavia SC - Albion (Luis Sanchez) Boys 17 3 5 8 2 8 2 0 -13 43 0 12
9  Batavia SC (Jeremy Havens) Boys 18 2 6 9 3 7 0 0 -14 39 0 10
10  Batavia SC (Jeff Peters) Boys 19 1 9 0 0 10 0 0 -30 77 0 10
11  Batavia SC - Warsaw (Hannah Fusani) Girls 11 3 9 0 0 12 0 0 -33 80 0 12
12  Batavia SC (Chad Helsdon) Girls 11 4 10 3 1 11 0 0 -23 54 0 12
13  Batavia SC - Taggart (Mike Taggart) Girls 12 3 6 6 2 10 0 0 -20 42 0 12
14  Batavia SC - Mileham (Kelly Mileham) Girls 12 4 2 30 10 2 0 0 16 29 0 12
15  Batavia SC (Leo Altamirano) Girls 13 3 6 8 2 8 2 0 -15 28 3 12
16  Batavia SC - Warsaw (Jay Tangeman) Girls 13 3 7 3 1 11 0 0 -17 24 1 12
17  Batavia SC - Albion (Elisabeth Baker) Girls 13 4 9 0 0 12 0 0 -35 90 0 12
18  Batavia SC - Alexander (Tammy Fuller) Girls 14 3 4 15 5 7 0 0 -8 21 2 12
19  Batavia SC (Mark Ricupito) Girls 14 4 2 25 7 1 4 0 14 14 4 12
20  Batavia SC (Mike Harmon) Girls 15 3 1 34 11 0 1 0 30 4 9 12
21  Batavia SC - Albion (Maggie Orbaker) Girls 15 3 3 19 6 5 1 0 1 23 3 12
22  Batavia SC - Attica (Kristy Wise) Girls 15 3 2 31 10 1 1 0 23 12 5 12
23  Batavia SC - Warsaw (Scott Laubenheimer) Girls 16 1 7 6 1 8 3 0 -18 49 0 12
24  Batavia SC (Anthony Beckman) Girls 16 3 4 20 6 4 2 0 10 19 4 12
25  Batavia SC - Albion (Carl Creasey) Girls 17 1 2 22 7 4 1 0 7 28 2 12
26  Batavia SC (Abbey Hume) Girls 17 2 4 18 5 4 3 0 3 22 2 12
27  Batavia SC - Alexander (Linda Hume) Girls 17 2 5 12 3 6 3 0 -9 34 3 12
28  Batavia SC - Medina / Lyndonville (Paul Zeppetella) Girls 18 2 8 6 1 6 3 0 -13 23 1 10
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Bloomfield United (Rebecca McLelland) Boys 14 5 5 5 1 9 2 0 -18 30 0 12
2  Bloomfield Bombers (Chris Evans) Boys 17 3 4 17 5 5 2 0 3 30 0 12
3  Bloomfield Blast (Jeff Kachmaryk) Girls 13 4 4 20 6 4 2 0 7 8 5 12
4  Bloomfield Bombers (Ian Caspersson) Girls 17 1 9 3 1 11 0 0 -31 69 1 12
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Brockport Blizzards Blue (Jeffery Phillips) Boys 9 2                   12
2  Brockport Blizzard (Tom Ferris) Boys 10 4                   12
3  Brockport Blizzards (Timothy Archibald) Boys 12 4 2 31 10 1 1 0 26 26 1 12
4  Brockport Blizzard (Salvatore Balbi) Boys 13 2 5 10 2 6 4 0 -10 31 1 12
5  Brockport Blizzards (Tammy McGrath) Boys 14 2 3 25 8 3 1 0 14 31 1 12
6  Brockport Blizzards (Peter Rightmyer) Boys 15 1 5 6 2 10 0 0 -21 42 0 12
7  Brockport Blizzards (Brian Phillips) Boys 16 2 5 14 5 6 1 2 -5 19 3 12
8  Brockport Blizzard (Patrick Jackman) Boys 18 1 1 28 9 0 1 0 18 9 4 10
9  Brockport Blizzard (Timothy Bauch) Girls 9 4                   12
10  Brockport Blizzard (Christian Szabo) Girls 10 4                   12
11  Brockport Blizzards (Jennifer Wells-Dickerson) Girls 11 3 2 29 9 1 2 0 22 14 5 12
12  Brockport Blizzard-Blue (Chris Tomaszewski) Girls 12 1 1 33 11 1 0 0 26 17 4 12
13  Brockport Blizzards White (Charles Riley) Girls 12 4 3 22 7 4 1 0 10 24 2 12
14  Brockport Blizzard (Chris Spade) Girls 13 2 3 19 6 5 1 0 10 19 2 12
15  Brockport Blizzard (Amy Phillips) Girls 15 2 1 27 8 1 3 0 17 12 4 12
16  Brockport Blizzard (Cathy Wilson) Girls 16 1 1 26 8 2 2 0 18 10 5 12
17  Brockport Blizzards (Joe Johnston) Girls 17 2 1 33 11 1 0 0 26 10 5 12
18  Brockport Blizzard (David Rogers) Girls 19 1 5 15 5 5 0 0 -2 23 2 10
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Byron-Bergen Sting (Robert Brumsted) Boys 10 5                   12
2  Byron-Bergen S. C. Sting (James Starowitz) Boys 12 5 1 34 11 0 1 0 31 5 9 12
3  Byron-Bergen Sting (Lucas Audsley) Boys 14 5 2 24 8 4 0 0 12 27 1 12
4  Byron-Bergen Sting (Robert Swapceinski) Boys 18 2 7 3 1 9 0 0 -25 61 0 10
5  Byron-Bergen Sting (Evan Shallenberger) Girls 11 4 1 30 9 0 3 0 19 10 6 12
6  Byron-Bergen S.C. Bees (Gina Gray) Girls 13 3 4 18 5 4 3 0 -1 26 2 12
7  Byron-Bergen Sting (Shane Snyder) Girls 15 3 5 12 4 8 0 0 -9 34 3 12
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Caledonia-Wiley (Nate Wiley) Boys 12 4 10 4 1 10 1 0 -24 70 0 12
2  Caledonia-Martelle (Charles Martelle) Boys 14 4 3 19 6 5 1 0 2 29 2 12
3  Caledonia-Howard/Terborg (Chris Terborg) Boys 17 3 6 8 1 6 5 0 -11 41 1 12
4  Caledonia-Friday (Rick Friday) Girls 10 4                   12
5  Caledonia Invaders (Amy Kosinski) Girls 11 3 4 24 7 2 3 0 15 29 2 12
6  Caledonia-Clement (Colin Clement) Girls 13 4 1 31 10 1 1 0 22 7 5 12
7  Caledonia-Kosinski (Amy Kosinski) Girls 19 1 7 3 1 9 0 0 -23 68 0 10
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Canandaigua Attack (Ric Militello ) Boys 9 4                   12
2  Canandaigua Attack (Paul Bugenagen) Boys 10 5                   12
3  Canandaigua Attack - Lawrence (Julie Lawrence) Boys 11 3 1 34 11 0 1 0 31 11 4 12
4  Canandaigua Attack - Barrett (Ray Barrett) Boys 11 4 7 0 0 12 0 0 -24 49 0 12
5  Canandaigua Attack - Annesi (Mark Annesi) Boys 12 1 7 0 0 12 0 0 -32 60 0 12
6  Canandaigua Attack - Volpe (Scott Volpe) Boys 12 3 5 14 4 6 2 0 -7 36 3 12
7  Canandaigua Attack (Brian Burke) Boys 13 2 6 3 0 9 3 0 -24 53 0 12
8  Canandaigua Attack (Laurie McFetridge) Boys 14 2 2 28 9 2 1 0 17 19 3 12
9  Canandaigua Attack (Rob Richardson) Boys 15 3 1 33 11 1 0 0 29 8 7 12
10  Canandaigua Attack (Eric Marsh) Boys 16 1 3 23 7 3 2 0 5 26 2 12
11  Canandaigua Attack (John Joseph) Boys 18 2 5 12 4 6 0 0 0 24 1 10
12  Canandaigua Attack (Michael Didas) Girls 10 4                   12
13  Canandaigua Attack (John Sickles) Girls 11 2 7 0 0 12 0 0 -31 50 0 12
14  Canandaigua Attack (Dan Pennise) Girls 12 3 4 19 6 5 1 0 9 20 1 12
15  Canandaigua Attack - Teerlink (Chris Teerlinck) Girls 14 2 1 28 9 2 1 0 14 10 7 12
16  Canandaigua Attack - Bluett (Mike Bluett) Girls 14 3 5 14 4 6 2 0 -3 24 2 12
17  Canandaigua Attack (Rafe Coccia) Girls 15 2 5 15 5 7 0 0 -3 42 2 12
18  Canandaigua Attack (Shawn Howard) Girls 18 2 4 16 4 2 4 0 5 10 2 10
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Chili Warrior (Roger Groome) Boys 9 1                   12
2  Chili Vortex (Mike Mortimer) Boys 9 5                   12
3  Chili Raptors (Theresa Harpole) Boys 10 3                   12
4  Chili Chargers (Mark Cariola) Boys 11 1 2 31 10 1 1 0 19 13 5 12
5  Chili Gunners (Tony Sloan) Boys 12 1 2 28 9 2 1 0 15 17 3 12
6  Chili SA Fury (Jamie Berardicurti) Boys 13 1 2 30 10 2 0 0 18 17 1 12
7  Chili Surge (Randy Nasso) Boys 14 1 1 28 9 2 1 0 14 14 1 12
8  Chili Strikers (Angela Mancini) Boys 16 1 4 19 5 3 4 0 5 15 4 12
9  Chili Rampage (Andrew Schwenger) Boys 17 1 7 1 1 11 0 2 -23 47 0 12
10  Chili United (Ezio Cozzo) Boys 18 1 2 19 7 2 1 3 14 12 4 10
11  Chili Fusion (Randy Nasso) Boys 19 1 7 10 4 6 0 2 -3 17 4 10
12  Chili Shamrocks (John Daley) Boys 19 1 2 22 7 2 1 0 10 14 2 10
13  Chili Storm (Melissa DeBadts) Girls 9 1                   12
14  Chili Cyclones (Katie Leonard) Girls 10 1                   12
15  Chili Crush (Jonathan Payne) Girls 11 1 2 24 8 4 0 0 9 30 2 12
16  Chili CSA Strikers (Meredith Quinlan) Girls 12 2 4 18 5 4 3 0 2 16 2 12
17  Chili Herricanes (Jessica Lepore) Girls 13 2 1 25 7 1 4 0 12 12 4 12
18  Chili Peppers (Tony Fromm) Girls 14 1 1 29 9 1 2 0 23 14 5 12
19  Chili Fusion (Tom Curyto) Girls 14 2 2 28 9 2 1 0 14 14 4 12
20  Chili Charge (Brian Calus) Girls 16 2 6 7 2 9 1 0 -20 45 0 12
21  Chili Attack (Loren Shipley) Girls 17 1 1 31 11 1 0 2 30 4 8 12
22  Chili Tornado (Tom Parker) Girls 18 1 4 18 6 4 0 0 6 10 4 10
23  Chili Select (Christopher Hughes) Girls 18 2 9 1 0 9 1 0 -21 34 0 10
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Churchville Soccer Club Coyotes (Dan Hoerner) Boys 10 4                   12
2  Churchville Tigers (Rob Cope) Boys 12 4 7 11 3 7 2 0 -13 37 1 12
3  Churchville Cougars (Dave Veltre) Boys 14 3 1 36 12 0 0 0 25 15 2 12
4  Churchville United (Jason Venti) Boys 14 4 6 3 1 11 0 0 -31 73 1 12
5  Churchville Express (Scott Onderdonk) Boys 16 2 4 14 4 4 4 2 -2 20 0 12
6  Churchville Chill (Michael Bellapianta) Girls 9 4                   12
7  Churchville Cheetahs (James Gagnon) Girls 11 3 3 28 9 2 1 0 17 10 7 12
8  Churchville Flames (James Gagnon) Girls 14 2 7 6 2 10 0 0 -20 38 1 12
9  Churchville Heat (Christina Read) Girls 16 3 6 14 4 6 2 0 -1 16 5 12
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Cobras FC DiMaggio (Salvatore DiMaggio, Jr.) Boys 9 2                   12
2  Cobras FC Sinclair (Jason Sinclair) Boys 10 2                   12
3  Cobras FC Cruz (Adrienne Cruz) Boys 10 4                   12
4  Cobras FC Schumacher (Jason Schumacher) Boys 11 2 5 10 3 8 1 0 -14 42 0 12
5  Cobras FC - Borrelli 06 (Jim Borrelli) Boys 13 1 5 13 4 7 1 0 -9 28 1 12
6  Cobras FC Pyles (Jeffrey Pyles) Boys 14 1 2 27 9 3 0 0 14 19 3 12
7  Cobras FC Graham (Steve Graham) Boys 15 3 5 14 4 6 2 0 -8 34 0 12
8  Cobras FC Michelsen (Craig Michelsen) Boys 16 2 7 6 1 8 3 0 -15 22 2 12
9  Cobras FC Cary (Jamie Cary) Boys 17 2 3 18 5 4 3 0 1 21 4 12
10  Cobras FC Misiurewicz (Marc Misiurewicz) Boys 19 1 1 30 10 0 0 0 30 7 6 10
11  Cobras FC Taylor (Lucas Taylor) Girls 9 2                   12
12  Cobras FC Bontempo (Dom Bontempo) Girls 10 1                   12
13  Cobras FC Peter Bournazakis (PETER Bournazakis) Girls 10 2                   12
14  Cobras FC Morris (Marnie Morris) Girls 11 3 7 7 2 9 1 0 -16 44 1 12
15  Cobras FC-Alfieri (Michael Alfieri) Girls 13 1 4 12 3 6 3 0 -6 17 3 12
16  Cobras FC McGraiN (Brandon Mcgrain) Girls 14 1 5 8 2 8 2 0 -15 34 2 12
17  Cobras FC Michelsen (Craig Michelsen) Girls 14 4 3 21 5 1 6 0 4 13 6 12
18  Cobras FC Trabold (Rick Trabold) Girls 15 1 1 32 10 0 2 0 25 8 6 12
19  Cobras FC Annibali (Brian Annibali) Girls 16 1 5 9 2 7 3 0 -8 28 2 12
20  Cobras FC - Borrelli 02 (Jim Borrelli) Girls 17 1 4 21 7 3 2 2 11 15 4 12
21  Cobras FC Montrallo (Kristyn Montrallo) Girls 19 1 3 18 6 4 0 0 2 29 3 10
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  EUSA Rochester (Sean Maxwell) Boys 9 1                   12
2  Empire United Soccer Academy - Parker (Alex Parker) Boys 9 2                   12
3  Empire United Soccer Academy - Murphy (Alex Parker) Boys 9 3                   12
4  Empire United Soccer Academy Blue (Will Fitzpatrick) Boys 10 1                   12
5  EUSA 2010 (Erin Zoltoski) Girls 9 1                   12
6  EUSA Girls 2011 (Edward Sherman) Girls 9 3                   12
7  EUSA (Mike Ellicott) Girls 10 1                   12
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  FC Dynamo ROC (Diana Groth) Boys 9 1                   12
2  FC Dynamo ROC (Adam Peashey) Boys 10 2                   12
3  FC Dynamo ROC (Kevin May) Boys 11 2 3 25 8 3 1 0 18 16 4 12
4  FC Dynamo ROC (Yuri Lavrynenko) Boys 12 1 3 26 8 2 2 0 18 17 1 12
5  FC Dynamo ROC (Dave Campbell) Boys 13 2 2 26 8 2 2 0 20 12 3 12
6  FC Dynamo ROC - Travel (Brian Ashe) Boys 15 2 2 25 8 3 1 0 10 17 3 12
7  FC Dynamo ROC Travel - Juventus (Jake Harrington) Girls 13 1 5 6 1 8 3 0 -17 29 1 12
8  FC Dynamo ROC Travel - Milan (Jake Harrington) Girls 13 2 6 14 4 6 2 0 -8 27 1 12
9  FC Dynamo ROC (Kevin May) Girls 15 1 4 12 3 6 3 0 -6 28 0 12
10  FC Dynamo ROC - Travel (Greg Booth) Girls 16 2 4 20 6 4 2 0 11 12 6 12
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Fairport All Stars (Nick DiTucci) Boys 9 2                   12
2  Fairport Pirates (Steve Rudnicki) Boys 9 3                   12
3  Fairport Flash (Geremy Gersh) Boys 9 5                   12
4  Fairport Arsenal (Jill Mallaber) Boys 10 1                   12
5  Fairport Bombers (Justin Mirando) Boys 10 4                   12
6  Fairport Raiders (Mark Stephany) Boys 11 1 4 16 5 6 1 0 -6 30 1 12
7  Fairport Brigade (Rob Pacer) Boys 11 2 6 7 2 9 1 0 -17 55 0 12
8  Fairport Flyers (Scott Jerome) Boys 12 1 5 13 4 7 1 0 -8 30 2 12
9  Fairport Rovers (Ron Zalone) Boys 12 3 4 16 5 6 1 0 -3 32 2 12
10  Fairport Citizens (John Lucey) Boys 13 1 4 13 4 7 1 0 -7 32 2 12
11  Fairport Charge (Andre Maronian) Boys 13 4 2 23 7 3 2 0 10 19 2 12
12  Fairport Raiders (Steve Haak) Boys 15 3 6 8 2 8 2 0 -19 46 1 12
13  Fairport FSC Raiders (Mark Fish) Boys 17 1 1 27 8 1 3 0 15 15 3 12
14  Fairport Futballers (John Lucey) Boys 17 2 4 13 3 5 4 0 -7 32 1 12
15  Fairport Titans (Rod Kucera) Boys 19 1 3 21 7 3 0 0 12 13 2 10
16  Fairport Thunderbolts (Shawn Biehler) Girls 9 3                   12
17  Fairport Lightning (Sheryl Wolcott) Girls 9 4                   12
18  Fairport Spirit (Michael Panara) Girls 10 1                   12
19  Fairport Phoenix (Edward Foote) Girls 10 3                   12
20  Fairport Flyers (Kristina Cristofori) Girls 11 3 1 32 10 0 2 0 26 10 4 12
21  Fairport All-Stars (Ryan Slater) Girls 12 2 7 8 2 8 2 0 -12 27 1 12
22  Fairport Fever (Josh Dziedzic) Girls 13 2 2 22 6 2 4 0 11 8 7 12
23  Fairport Flash (Kellie Hawks) Girls 14 4 6 1 0 11 1 0 -25 39 0 12
24  Fairport Freedom (Caitlyn Walton) Girls 15 2 4 19 6 5 1 0 3 23 2 12
25  Fairport Flash (Deana Holt) Girls 17 1 5 19 6 5 1 0 2 26 1 12
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  FCSC East Rochester Jets (John Cotsonas) Boys 10 5                   12
2  FCSC Avon Aztecs (Tracey Mayen) Boys 12 4 5 18 6 6 0 0 2 36 2 12
3  FCSC East Rochester Jets (Matt Lafontaine) Boys 12 5 2 26 8 2 2 0 16 19 3 12
4  FCSC Stormers Fire (Pat Nicholson) Boys 13 4 4 17 5 5 2 0 1 30 2 12
5  FCSC Pittsford Hawks (Josh Paganelli) Boys 14 3 2 24 8 4 0 0 14 17 4 12
6  FCSC Avon Nova (Jordan Minnis) Boys 16 3 2 26 8 2 2 0 15 18 3 12
7  FCSC Avon Mystics (Rob Coyne) Girls 10 4                   12
8  FCSC Avon Magic (Bob Hillman) Girls 11 4 6 14 4 6 2 0 -2 30 0 12
9  FCSC Avon Ravens (Fritz Helmbold) Girls 13 4 5 18 5 4 3 0 -3 22 3 12
10  FCSC Stormers Cyclones (Greg Lull) Girls 15 2 6 0 0 12 0 0 -34 51 0 12
11  FCSC Avon Ice (Jen Bugbee) Girls 17 2 2 27 9 3 0 0 15 21 3 12
12  FCSC Stormers Hurricanes (Greg Lull) Girls 18 1 7 0 0 10 0 0 -22 52 0 10
13  FCSC Avon Breeze (Dakota Lutz) Girls 18 2 7 12 3 4 3 0 -3 18 3 10
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Gananda Bandits (Thomas Cody) Boys 10 5                   12
2  Gananda Bandits (Michael Richards) Boys 12 5 4 11 3 7 2 0 -11 51 1 12
3  Gananda Bandits White (Gerald White) Girls 10 4                   12
4  Gananda Bandits White (Gerald White) Girls 12 4 1 34 11 0 1 0 30 6 9 12
5  Gananda Bandits (Andrew Bonacci) Girls 14 3 1 26 8 2 2 0 14 12 5 12
6  Gananda Bandits (Betsy George-Jones) Girls 17 2 3 25 8 3 1 0 16 18 4 12
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Gates Metros (Tori Perrello) Boys 9 5                   12
2  Gates Metros (Brad Parsons) Boys 10 5                   12
3  Gates Metros (Chris Montulli) Boys 11 4 5 11 3 7 2 0 -16 46 0 12
4  Gates Metros (Dave Ahlstrom) Boys 12 2 5 13 4 7 1 0 -7 34 2 12
5  Gates Metros BU14 (Kristian Sarkis) Boys 14 3 7 0 0 12 0 0 -34 69 0 12
6  Gates B15-Allen (David Allen) Boys 15 2 1 28 9 2 1 0 22 14 4 12
7  Gates Metros Lighting (Tina Albanese-Stauffer) Girls 9 4                   12
8  Gates Metros-Alphas (Cheryl Wright) Girls 10 4                   12
9  Gates Metros (Kate Krotz) Girls 11 4 9 9 3 9 0 0 -21 58 1 12
10  Gates Metros Urban (Christina Urban) Girls 13 3 5 14 4 6 2 0 -4 25 2 12
11  Gates Metros-Giunta (Cosmo Giunta) Girls 14 2 4 18 6 6 0 0 6 19 2 12
12  Gates Metros Hurricanes (Dado Bodulovic) Girls 16 2 2 23 7 3 2 0 14 13 4 12
13  Gates Metros (George Reyngoudt) Girls 17 2 7 0 0 12 0 0 -33 66 0 12
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Genesee Lancers - Pavilion (Aaron Dominiak) Boys 11 4 6 9 2 7 3 0 -13 41 0 12
2  Genesee Lancers - Pavilion (Aaron McConnell) Boys 12 2 3 25 8 3 1 0 17 31 0 12
3  Genesee Lancers - Pavilion (Craig Williams) Boys 14 4 5 10 3 8 1 0 -15 53 0 12
4  Genesee Lancers - Pavilion (Barry True) Boys 16 3 4 18 6 6 0 0 3 34 0 12
5  Genesee Lancers - Pavilion (Shanon Harkins) Girls 11 4 8 10 3 8 1 0 -12 32 1 12
6  Genesee Lancers - Pavilion (Kristen Beardsley) Girls 13 4 6 15 4 5 3 0 2 22 3 12
7  Genesee Lancers S.C. Genesee United (Christopher Chilano) Girls 18 2 5 14 4 4 2 0 -2 22 0 10
8  Genesee Lancers S.C. - Genesee United (Chris Chilano) Girls 19 1 1 24 8 2 0 0 19 16 3 10
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  GVBBSC DiLaura (John DiLaura) Boys 9 5                   12
2  GVBBSC Thomson 12 (Tim Thomson) Boys 12 4 6 18 6 6 0 0 1 33 1 12
3  GVBBSC French (Bryan French) Boys 12 5 6 1 0 11 1 0 -32 85 0 12
4  GVBBSC Prinzi (Eric Prinzi) Boys 13 4 3 20 6 4 2 0 5 23 4 12
5  GVBBSC Patti (Anthony Patti) Boys 14 3 3 21 7 5 0 0 4 23 3 12
6  GVBBSC McDonald (Matthew McDonald) Boys 14 5 4 16 5 6 1 0 2 18 5 12
7  GVBBSC Feltham (Jason Feltham) Boys 16 3 3 19 6 5 1 0 2 31 2 12
8  GVBBSC Thomson (Tim Thomson) Boys 18 2 3 18 6 4 0 0 7 27 2 10
9  GVBBSC Hellquist (Jason Hellquist) Girls 10 4                   12
10  GVBBSC Thunder (Molly Orman) Girls 10 4                   12
11  GVBBSC Whitney (Aileen Whitney) Girls 11 3 6 14 4 6 2 0 -4 20 3 12
12  GVBBSC Antonucci/Haigh (Amanda Antonucci) Girls 12 3 3 21 7 5 0 0 4 21 1 12
13  GVBBSC Matthews (David Matthews) Girls 14 3 6 7 2 9 1 0 -12 18 2 12
14  GVBBSC Honeybears (Greg McMaster) Girls 15 2 2 25 8 3 1 0 8 21 4 12
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Greece United FC Wurman (David Wurman) Boys 9 3                   12
2  Greece United FC Manetta (Thomas Manetta) Boys 10 2                   12
3  Greece United FC Musumeci (Phil Musumeci) Boys 11 2 1 33 11 1 0 0 26 16 2 12
4  Greece United FC Kron (Matt Kron) Boys 14 1 4 12 4 8 0 0 -9 32 2 12
5  Greece United FC Palmgreen (TiM PaLMgReeN) Boys 14 3 6 12 4 8 0 0 -12 47 0 12
6  Greece United FC Indelicato/Palmieri (Michael Indelicato) Boys 15 1 2 19 6 5 1 0 5 26 2 12
7  Greece United FC - Morton (James Morton) Boys 16 2 6 7 1 7 4 0 -14 31 0 12
8  Greece United F.C. Kephart (Keri Kephart) Girls 9 2                   12
9  Greece United LaRosa (Pete LaRosa) Girls 10 2                   12
10  Greece United FC Manetta (Jordan Manetta) Girls 10 3                   12
11  Greece United Girls Billings (Jon Billings) Girls 11 2 1 31 10 1 1 0 18 21 1 12
12  Greece United FC 2007 Girls Navy (Mike Kaschner) Girls 12 1 2 20 6 4 2 0 4 27 2 12
13  Greece United FC Tawaf (Haroon Tawaf) Girls 12 2 1 24 8 4 0 0 11 12 5 12
14  Greece United FC - Dall / Jones-Smith (Marc Dall) Girls 14 2 6 9 2 7 3 0 -14 31 3 12
15  Greece United FC Girls Billings (Jon Billings) Girls 16 3 3 22 6 2 4 0 7 18 6 12
16  Greece United FC Minarik (Daniel Minarik) Girls 18 1 5 9 4 6 0 3 -6 29 2 10
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Hilton Heat- Giuliano (Joe Giuliano) Boys 9 3                   12
2  Hilton Heat - Spelman (Ethan Spelman) Boys 9 5                   12
3  Hilton Heat - Cafarelli (Tony Cafarelli) Boys 10 1                   12
4  Hilton Heat - Vasbinder (Steve Vasbinder) Boys 11 1 1 34 11 0 1 0 32 8 5 12
5  Hilton Heat-Kimmel (Matthew Kimmel) Boys 11 3 2 28 9 2 1 0 16 20 2 12
6  Hilton Heat-Krautwurst (Karissa Krautwurst) Boys 12 3 1 32 10 0 2 0 30 13 4 12
7  Hilton Heat - Meagher (Scott Meagher) Boys 13 2 4 14 4 6 2 0 -9 42 3 12
8  Hilton Heat-Ortiz (Oscar Ortiz) Boys 16 1 6 8 2 8 2 0 -15 24 3 12
9  Hilton Heat Bianchi (Michael Bianchi) Boys 18 2 2 21 7 3 0 0 11 19 2 10
10  Hilton Heat - McNair (Craig Mcnair) Boys 19 1 4 19 6 3 1 0 3 30 2 10
11  Hilton Heat Starwald (Paula Starwald) Girls 9 1                   12
12  Hilton Heat-Deutsch (Andrew Deutsch) Girls 9 3                   12
13  Hilton Heat - Hanrahan (Jennifer Hanrahan) Girls 9 4                   12
14  Hilton Heat - Martone (Lisa Martone) Girls 10 2                   12
15  Hilton Heat - Picardo (Nick Picardo) Girls 11 1 4 20 6 4 2 0 1 24 0 12
16  Hilton Heat - Tata (Mark Tata) Girls 11 2 2 29 9 1 2 0 20 18 3 12
17  Hilton Heat - DiGiacco (Brian DiGiacco) Girls 12 2 3 20 6 4 2 0 3 15 4 12
18  Hilton Heat Borcyk (Jackie Borcyk) Girls 12 3 7 3 1 11 0 0 -25 44 0 12
19  Hilton Heat - Carter (Stephen Carter) Girls 13 3 3 22 6 2 4 0 11 10 4 12
20  Hilton Heat- Schaller (Janet Schaller) Girls 13 3 1 28 9 2 1 0 12 14 4 12
21  Hilton Heat Krautwurst (Karissa Krautwurst) Girls 14 1 6 7 1 7 4 0 -16 28 2 12
22  Hilton Heat - DeSimone (Dave DeSimone) Girls 15 1 3 16 5 6 1 0 -1 21 3 12
23  Hilton Heat-Wood (Arthur Wood) Girls 15 1 5 1 0 11 1 0 -33 63 0 12
24  Hilton Heat Lane (Dan Lane) Girls 16 1 4 19 5 3 4 0 4 20 3 12
25  Hilton Heat -Siciliano (David Siciliano) Girls 17 1 6 12 4 6 2 2 -4 23 3 12
26  Hilton Heat - Manetta (Jim Manetta) Girls 18 1 1 25 8 1 1 0 16 4 6 10
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Holley United (Casi Brew) Boys 11 4 3 19 6 5 1 0 -3 48 0 12
2  Holley United (Kevin McGuire) Boys 13 3 7 0 0 12 0 0 -32 56 0 12
3  Holley United (Karl Biedlingmaier) Boys 17 3 1 25 7 1 4 0 15 18 3 12
4  Holley United (Nicole Mauro) Girls 12 4 7 7 2 9 1 0 -23 86 0 12
5  Holley United (Tibor Dobri) Girls 15 3 4 16 5 6 1 0 0 31 3 12
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Honeoye Falls Blaze (Brian McQuillan) Boys 9 5                   12
2  Honeoye Falls Blaze (Mike Merrill) Boys 10 3                   12
3  Honeoye Falls Blaze (Matt Bellizzi) Boys 11 3 7 9 3 9 0 0 -16 54 0 12
4  Honeoye Falls Blaze (Jim Remus) Boys 12 3 7 4 1 10 1 0 -26 50 0 12
5  Honeoye Falls Blaze (Mike Tuller) Boys 13 4 5 10 3 8 1 0 -11 55 0 12
6  Honeoye Falls Blaze (Paul Cross) Boys 14 4 1 31 10 1 1 0 20 12 5 12
7  Honeoye Falls Blaze (Tony Maiola) Boys 16 3 1 31 10 1 1 0 24 3 9 12
8  Honeoye Falls Blaze (Chuck Allan) Boys 18 2 4 12 4 6 0 0 -3 30 1 10
9  Honeoye Falls Blaze (Chrissy Merrill) Girls 9 3                   12
10  Honeoye Falls Blaze (Chris Masters) Girls 10 4                   12
11  Honeoye Falls Blaze (Chris Smith) Girls 11 4 4 23 7 3 2 0 15 23 1 12
12  Honeoye Falls Blaze (Shawn Flynn) Girls 12 3 5 18 6 6 0 0 0 25 4 12
13  Honeoye Falls Blaze (Nekabari Tor) Girls 14 4 5 8 2 8 2 0 -14 37 2 12
14  Honeoye Falls Blaze (Chris Annesi) Girls 16 2 3 21 6 3 3 0 6 13 6 12
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Irondequoit Challenge Red (Jay Evarts) Boys 9 4                   12
2  Irondequoit Challenge Red (Fritz Zeller) Boys 10 2                   12
3  Irondequoit Challenge Blue (Joel Zaleski) Boys 10 3                   12
4  Irondequoit Challenge Red (Rodney Encina) Boys 11 2 2 31 10 1 1 0 21 18 4 12
5  Irondequoit Challenge Blue (Mike Maslyn) Boys 11 3 9 7 2 9 1 0 -22 64 1 12
6  Irondequoit Challenge Red (Brian Green) Boys 12 2 2 26 8 2 2 0 15 17 4 12
7  Irondequoit Challenge Red (Russell Nordquist) Boys 13 3 1 31 10 1 1 0 19 13 5 12
8  Irondequoit Challenge Red (Mike Friedel) Boys 14 3 4 18 6 6 0 0 2 31 1 12
9  Irondequoit Challenge Red (Justin Connor) Boys 15 2 4 22 7 4 1 0 11 24 3 12
10  Irondequoit Challenge Red (Mike Friedel) Boys 16 2 2 24 7 2 3 0 13 15 3 12
11  Irondequoit Challenge Red (John Sklenar) Boys 17 1 5 10 4 8 0 2 -13 45 1 12
12  Irondequoit Challenge Red (Nick Valentino) Girls 9 4                   12
13  Irondequoit Challenge Red (Brian Green) Girls 10 3                   12
14  Irondequoit Challenge Red (Matt Anliker) Girls 11 1 5 15 4 5 3 0 0 22 2 12
15  Irondequoit Challenge Red (Dan Yanosh) Girls 12 2 2 24 8 4 0 0 3 12 4 12
16  Irondequoit Challenge Red (Fritz Zeller) Girls 13 2 7 8 1 6 5 0 -12 23 1 12
17  Irondequoit Challenge Red (John Sklenar) Girls 14 1 7 7 1 7 4 0 -14 32 2 12
18  Irondequoit Challenge Red (Joel Mezzio) Girls 16 2 7 7 2 9 1 0 -19 29 2 12
19  Irondequoit Challenge Blue (Jeff Lancy) Girls 16 3 7 7 2 9 1 0 -14 24 3 12
20  Irondequoit Challenge Red (Michael Martella) Girls 18 1 3 19 6 3 1 0 8 13 3 10
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Kendall Crossfires (Deanna D'Agostino) Boys 10 5                   12
2  Kendall Crossfires (Amy Conte) Boys 11 3 6 14 4 6 2 0 0 38 2 12
3  Kendall Crossfires (Jeff Conte) Boys 12 2 1 36 12 0 0 0 29 15 4 12
4  Kendall Crossfires (Matthew Edick) Boys 15 2 7 0 0 12 0 0 -36 99 0 12
5  Kendall Crossfires (Aleta Martin) Girls 15 3 7 3 1 11 0 0 -27 59 1 12
6  Kendall Crossfires (Pam Barchet) Girls 18 2 6 13 4 5 1 0 -6 19 3 10
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Lakefront SC Blue (James Chase) Boys 9 2                   12
2  Lakefront SC Green (Anne Smith) Boys 9 4                   12
3  Lakefront SC White (Kay Barrios) Boys 9 5                   12
4  Lakefront SC Blue (Andrew Bonacci) Boys 10 1                   12
5  Lakefront SC Green (Giovanni Cambareri) Boys 10 2                   12
6  Lakefront SC white (Charles Cipolla) Boys 10 5                   12
7  Lakefront SC Blue (Mark DuPont) Boys 11 1 7 1 0 11 1 0 -26 70 0 12
8  Lakefront SC Green (Justino Flores) Boys 11 3 3 24 8 4 0 0 5 27 3 12
9  LakefrontSC Blue (James Chase) Boys 12 2 4 17 5 5 2 0 2 32 3 12
10  Lakefront SC Green (John Bustrad) Boys 12 4 8 8 2 8 2 0 -18 51 1 12
11  Lakefront SC Blue (Katie Titus) Boys 13 2 1 28 9 2 1 0 15 20 3 12
12  Lakefront SC Green (Kyle DeBrine) Boys 13 4 1 34 11 0 1 0 29 12 4 12
13  Lakefront SC Jarvis (David Jarvis) Boys 15 1 1 33 11 1 0 0 29 9 8 12
14  LakefrontSC Blue (Bob Johnson) Boys 15 3 7 2 0 10 2 0 -25 59 0 12
15  Lakefront SC Blue (Justin Norton) Boys 16 2 1 28 9 1 2 1 21 5 8 12
16  Lakefront SC Blue (Kevin Ledermann) Boys 17 1 4 15 4 5 3 0 -1 24 3 12
17  Lakefront SC Blue (Jakob Honan) Boys 18 1 4 8 2 6 2 0 -7 23 0 10
18  Lakefront SC Blue (Greg Tombline) Boys 19 1 5 12 4 5 1 1 5 26 2 10
19  Lakefront SC Blue (Mike Drechsler) Girls 9 2                   12
20  Lakefront SC Green (Jeremiah Bergan) Girls 9 3                   12
21  LakefrontSC Blue (Drew Bielemeier) Girls 10 2                   12
22  Lakefront SC Carpenter (Clay Carpenter) Girls 11 1 3 23 7 3 2 0 16 22 3 12
23  Lakefront SC Blue (Kristen Hubright) Girls 11 4 3 26 8 2 2 0 14 10 5 12
24  Lakefront SC Blue (Dean Cullen) Girls 12 1 3 17 5 5 2 0 -3 25 2 12
25  Lakefront SC Blue (Toby Kasperski) Girls 13 4 7 10 3 8 1 0 -13 35 4 12
26  Lakefront SC Blue (Rick Ellis) Girls 14 3 3 18 5 4 3 0 3 15 4 12
27  Lakefront SC Blue (Paul Kaseman) Girls 16 3 8 1 0 11 1 0 -31 46 0 12
28  Lakefront SC Blue (Joshua Karasinski) Girls 17 1 7 12 3 6 3 0 -7 37 1 12
29  Lakefront SC Blue (Bill Bement) Girls 19 1 4 15 5 5 0 0 5 37 1 10
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  LeRoy S.C. CaMorhem (Edward Caton) Boys 11 4 1 36 12 0 0 0 35 16 2 12
2  LeRoy S.C.- Yauchzee (Kimberly Yauchzee) Boys 14 5 3 21 7 5 0 0 4 27 4 12
3  LeRoy - Sherwood (KacY SHERWooD) Boys 16 3 5 9 3 9 0 0 -15 36 1 12
4  LeRoy S.C.-Bunch (Donovan Bunch) Girls 12 4 5 16 5 6 1 0 0 33 2 12
5  LeRoy S.C.-Herrick (Sean Herrick) Girls 13 4 2 30 10 2 0 0 21 14 4 12
6  LeRoy S.C.-Allen (Rod Allen) Girls 15 2 3 19 6 5 1 0 9 22 4 12
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Livonia Flyers (Bill Richardson) Boys 10 4                   12
2  Livonia United (Nathan Christian) Boys 12 1 4 19 6 5 1 0 2 36 1 12
3  Livonia Thunder (Mark Roller) Boys 12 4 3 26 8 2 2 0 15 24 4 12
4  Livonia Heat (James Woolston) Boys 13 3 3 21 6 3 3 0 9 21 1 12
5  Livonia Legends (Mark Dennis) Boys 14 2 5 7 2 9 1 0 -23 57 2 12
6  Livonia Lakers (Daniel McEnerney) Boys 15 2 3 24 8 4 0 0 11 23 3 12
7  Livonia Wolfpack (Dan Olver) Boys 18 2 1 30 10 0 0 0 24 10 3 10
8  Livonia Blue Angels (Ryan Snyder) Girls 10 3                   12
9  Livonia Lady Lakers (Casey Whittel) Girls 10 4                   12
10  Livonia Spark (Ryan Meys) Girls 11 4 2 28 9 2 1 0 17 19 3 12
11  Livonia Force (Jason Parker) Girls 12 3 1 32 10 0 2 0 19 10 4 12
12  Livonia Lions (Danielle Wallman) Girls 14 4 4 12 3 6 3 0 -2 30 2 12
13  Livonia Lightning (Burton Weldy) Girls 16 3 5 18 5 4 3 0 4 15 4 12
14  Livonia Landsharks (Shannon Smith) Girls 18 2 2 20 6 2 2 0 12 20 2 10
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Penfield Rangers Blue (David Rouse) Boys 9 1                   12
2  Penfield Rangers Harner (Tom Harner) Boys 9 4                   12
3  Penfield Rangers Williams (Scott Williams) Boys 10 3                   12
4  Penfield Rangers Murphy (Ryan Murphy) Boys 10 4                   12
5  Penfield Rangers Pythons (Pat Walsh) Boys 11 1 6 7 1 7 4 0 -14 38 0 12
6  Penfield Rangers Kuhmann (Timothy Kuhman) Boys 11 3 10 5 1 9 2 0 -16 29 0 12
7  Penfield Rangers Collison (Chris Collison) Boys 12 2 6 6 2 10 0 0 -25 53 0 12
8  Penfield Rangers Warriors (Sean Doherty) Boys 13 1 6 9 3 9 0 0 -13 45 0 12
9  Penfield Rangers McElduff (John McElduff) Boys 13 3 4 18 6 6 0 0 6 21 1 12
10  Penfield Rangers Gunners (Steven S Mounnarat) Boys 14 1 3 21 7 5 0 0 -1 33 3 12
11  Penfield Rangers Terwilliger (Dugan Terwilliger) Boys 15 3 2 22 7 4 1 0 15 15 4 12
12  Penfield Rangers (Ravi Mruthyunjaya) Boys 16 1 5 10 3 8 1 0 -11 24 2 12
13  Penfield Rangers Maness (Joel R Maness) Boys 17 2 2 18 5 4 3 0 2 22 5 12
14  Penfield Rangers (Mike Harvey) Boys 18 1 6 7 2 7 1 0 -12 36 0 10
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Penfield Strikers Fire (Kerri Sanderson) Girls 9 2                   12
2  Penfield Strikers Tigers (Patrick Walsh) Girls 9 4                   12
3  Penfield Strikers Red Lasers (Robin Rivero) Girls 10 2                   12
4  Penfield Strikers Storm (Katherine Lanning) Girls 11 1 7 3 1 11 0 0 -21 45 0 12
5  Penfield Strikers White Lightning (David Zimmet) Girls 11 4 7 10 3 8 1 0 -11 33 1 12
6  Penfield Strikers Panthers (Phil Antinarella) Girls 12 1 5 2 0 10 2 0 -25 49 0 12
7  Penfield Strikers White Lightning (Philip Corleto) Girls 12 4 6 12 4 8 0 0 -6 28 3 12
8  Penfield Strikers Bolts (Brittany Labigan) Girls 13 1 3 14 3 4 5 0 -4 11 7 12
9  Penfield Strikers Flash (Kim Gardner) Girls 13 4 8 8 2 8 2 0 -12 27 2 12
10  Penfield Strikers Patriots (Lisa Thompson) Girls 14 1 3 20 6 4 2 0 4 23 2 12
11  Penfield Strikers '03 (Todd Hansen) Girls 16 1 6 7 1 7 4 0 -15 26 1 12
12  Penfield Strikers '04 (Chris Giunta) Girls 16 2 1 32 10 0 2 0 23 10 7 12
13  Penfield Strikers Stampede (Jon Getz) Girls 18 2 1 27 9 1 0 0 22 7 6 10
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Pittsford Mustangs Pistons (Kursten Jurs) Boys 9 1                   12
2  Pittsford Mustangs Piranhas (Jason Higley) Boys 9 2                   12
3  Pittsford Mustangs Avengers (Brett Matzke) Boys 9 3                   12
4  Pittsford Mustangs Flames (Eric Koomen) Boys 9 4                   12
5  Pittsford Mustangs Renegades (Frank Mazzarella) Boys 10 1                   12
6  Pittsford Mustangs S.C. Tacos (Eric Pritchard) Boys 10 2                   12
7  Pittsford Mustangs S.C. Phalanx (C Graham Carson) Boys 10 4                   12
8  Pittsford Mustangs Mayhem (Chris Burrows) Boys 11 1 3 17 5 5 2 0 1 24 1 12
9  Pittsford Mustangs Savages (David Leitner) Boys 11 2 4 18 6 6 0 0 0 40 0 12
10  Pittsford Mustangs Titans (Katie Zink) Boys 11 4 4 17 5 5 2 0 -1 36 1 12
11  Pittsford Mustangs S.C. Palominos (Mark Hurley) Boys 12 1 6 8 2 8 2 0 -14 41 1 12
12  Pittsford Mustangs - Spartans (Mike Krenzer) Boys 12 3 6 7 2 9 1 0 -16 42 1 12
13  Pittsford Mustangs Pythons (Stephen Weisbeck) Boys 12 4 4 22 7 4 1 0 9 28 5 12
14  Pittsford Mustangs Storm (Shawn Costello) Boys 13 1 7 3 1 11 0 0 -28 57 0 12
15  Pittsford Mustangs Duke (Ryan Duke) Boys 13 3 6 9 3 9 0 0 -17 43 2 12
16  Pittsford Mustangs Cosmos (Doug Miller) Boys 14 1 5 9 3 9 0 0 -10 29 0 12
17  Pittsford Mustangs - Crusaders (Joseph Suero) Boys 14 2 6 1 0 11 1 0 -27 55 0 12
18  Pittsford Mustangs FC (Huntley Hedrick) Boys 15 1 4 14 4 6 2 0 -6 31 1 12
19  Pittsford Mustangs Gold (CJ Knapp) Boys 16 1 1 29 10 1 1 2 22 11 5 12
20  Pittsford Mustangs Centaurs III (Rory Foster) Boys 17 1 2 27 9 2 1 1 14 12 3 12
21  Pittsford Mustangs Lightning (Edward Schreyer) Girls 9 1                   12
22  Pittsford Mustangs Champions (Felipe Leite) Girls 9 3                   12
23  Pittsford Mustangs Shooting Stars (Amalia Carbone) Girls 9 3                   12
24  Pittsford Mustangs Thunder (Todd Petroske) Girls 10 1                   12
25  Pittsford Mustangs Midnight (Joshua Munger) Girls 10 3                   12
26  Pittsford Mustangs Untited (Jason Pignagrande) Girls 10 3                   12
27  Pittsford Mustangs S.C. Atomics (David Mowry) Girls 10 4                   12
28  Pittsford Mustangs Bomb Squad (Sheena Hamiton) Girls 11 1 1 33 11 1 0 0 19 17 2 12
29  Pittsford Mustangs Hurricanes (Julie Lloyd) Girls 11 2 4 20 6 4 2 0 10 28 2 12
30  Pittsford Mustangs Tidal Waves (Mike Datovech) Girls 11 3 8 6 2 10 0 0 -22 53 1 12
31  Pittsford Mustangs - Chargers (Martin Brett) Girls 12 2 5 14 4 6 2 0 -3 27 0 12
32  Pittsford Mustangs Colts (Mike Parrinello) Girls 13 2 4 14 4 6 2 0 -5 25 2 12
33  Pittsford Mustangs Dynamite (Ted Merkel) Girls 14 2 3 21 6 3 3 0 10 12 4 12
34  Pittsford Mustangs Brigittes (Stephen Weisbeck) Girls 14 3 2 24 8 4 0 0 6 16 5 12
35  Pittsford Mustangs S.C. Flash (Mark Michaud) Girls 16 1 3 24 7 2 3 0 9 15 5 12
36  Pittsford Mustangs Warriors (Brian DeJoy) Girls 16 3 1 28 9 2 1 0 14 8 7 12
37  Pittsford Mustangs Stallions (Dan Wilmot) Girls 18 1 6 6 2 8 0 0 -13 29 1 10
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  River Flow United (Deon Rodgers) Boys 9 5                   12
2  River Flow United (Brad Cherin) Boys 11 3 4 23 8 3 1 2 13 21 3 12
3  River Flow United (Scott Stein) Boys 12 4 1 31 10 1 1 0 24 20 1 12
4  River Flow United (Joseph Bucukovski) Boys 14 5 1 34 11 0 1 0 23 7 7 12
5  River Flow United (Joshua Schipper) Boys 15 2 5 16 5 6 1 0 0 37 0 12
6  River Flow United (Deon Rodgers) Boys 17 2 5 3 0 9 3 0 -21 32 0 12
7  River Flow United (Deon Rodgers) Boys 19 1 8 4 1 7 2 1 -18 57 0 10
8  River Flow SC GU12 (Shantae Russell) Girls 12 4 8 0 0 12 0 0 -34 92 0 12
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  RFC Diver (Joe Diver) Boys 9 2                   12
2  RFC U8 Garces (Carlos Garces) Boys 9 5                   12
3  RFC Redgrave (Matt Redgrave) Boys 10 1                   12
4  RFC Wilkins (Ken Wilkins) Girls 11 2 5 15 5 7 0 0 -2 29 4 12
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Rush-Henrietta Falcons Pollizi 2010 (Ryan Pollizi) Boys 9 4                   12
2  Rush-Henrietta Falcons Pollizi 09 (Ryan Pollizi) Boys 10 3                   12
3  Rush-Henrietta Falcons Pollizi 08 (Ryan Pollizi) Boys 11 2 7 0 0 12 0 0 -34 98 0 12
4  Rush-Henrietta Falcons Pollizi 07 (Ryan Pollizi) Boys 12 4 9 6 2 10 0 0 -22 51 0 12
5  Rush-Henrietta Falcons Muoio (Edward Muoio) Boys 13 3 2 27 8 1 3 0 19 9 4 12
6  Rush-Henrietta Falcons Anagnostakos (Jimmy Anagnostakos) Boys 14 2 4 9 3 9 0 0 -12 33 2 12
7  Rush-Henrietta Falcons Muoio (Edward Muoio) Boys 16 1 7 3 1 11 0 0 -22 32 1 12
8  Rush-Henrietta Falcons Domm (Michael Domm) Boys 17 2 1 30 10 1 1 1 25 17 3 12
9  Rush-Henrietta Falcons Bonisteel (Bryan Bonisteel) Boys 18 1 5 7 3 7 0 2 -7 29 2 10
10  Rush-Henrietta Falcons Damon (Damon Jeffords) Girls 9 3                   12
11  Rush-Henrietta Falcons Fregoe (Matt Fregoe) Girls 10 3                   12
12  Rush-Henrietta Falcons Roman (Chris Roman) Girls 11 3 5 16 5 6 1 0 -5 34 2 12
13  Rush-Henrietta Falcons Sosthenes (Sosthenes Pierre-Philippe) Girls 12 4 4 21 7 5 0 0 7 39 1 12
14  Rush-Henrietta Falcons Brocht (Jeff Brocht) Girls 13 1 2 16 4 4 4 0 3 12 3 12
15  Rush-Henrietta Falcons Bonisteel Girls (Bryan Bonisteel) Girls 14 1 4 20 5 2 5 0 4 19 3 12
16  Rush-Henrietta Falcons Stone (Laurie Stone) Girls 14 4 1 32 10 0 2 0 23 11 5 12
17  Rush-Henrietta Falcons Gregg (Vernon Gregg) Girls 16 2 5 9 2 7 3 0 -15 35 1 12
18  Rush-Henrietta Falcons Jeffords (Damon Jeffords) Girls 17 1 8 7 2 8 2 1 -13 37 1 12
19  Rush-Henrietta Falcons Davis (Tori-Kate Davis) Girls 17 2 6 7 2 9 1 0 -18 43 1 12
20  Rush-Henrietta Falcons Pierre-Philippe (Sosthenes Pierre-Philippe) Girls 18 1 2 23 7 1 2 0 11 12 2 10
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Scottsville Sonics (Steve Farrell) Boys 12 3 2 27 8 1 3 0 14 20 2 12
2  Scottsville Revolution (Steffen Domina) Boys 14 4 4 13 4 7 1 0 -1 27 4 12
3  Scottsville Shockers (Jill Elliott) Boys 17 3 2 22 6 2 4 0 5 25 2 12
4  Scottsville Shockers (Amanda Chitaphong) Girls 12 3 2 25 8 3 1 0 13 22 1 12
5  Scottsville Wildcats (Anthony Nicosia) Girls 15 3 6 9 3 9 0 0 -18 68 1 12
6  Scottsville Breakers (Tony Fromm) Girls 19 1 2 22 7 2 1 0 9 17 5 10
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Spencerport Gold (Jeremy Oakden) Boys 9 3                   12
2  Spencerport Blue (Todd Davis) Boys 9 5                   12
3  Spencerport Gold (Jamie Schneider) Boys 10 1                   12
4  Spencerport Blue (Darek Whitcomb) Boys 10 2                   12
5  Spencerport Gold (Thomas Pointon) Boys 11 1 5 14 4 6 2 0 -6 27 2 12
6  Spencerport Blue (Dino Cappuccio) Boys 11 3 5 18 5 4 3 0 1 32 1 12
7  Spencerport Gold (Darek Whitcomb) Boys 12 1 1 28 9 2 1 0 19 10 5 12
8  Spencerport Gold (Bryan Coe) Boys 13 1 1 34 11 0 1 0 30 7 6 12
9  Spencerport Blue (Kevin Okeefe) Boys 13 3 5 16 5 6 1 0 -4 23 4 12
10  Spencerport Gold (Brian Magin) Boys 14 2 1 36 12 0 0 0 31 14 2 12
11  Spencerport Gold (Jason Pino) Boys 15 1 3 16 5 6 1 0 -7 33 2 12
12  Spencerport Gold (Hung Tieu-Truong) Boys 16 1 2 27 9 3 0 0 16 9 6 12
13  Spencerport Gold (Mike Marcone) Boys 17 1 6 9 3 8 1 1 -6 21 1 12
14  Spencerport Gold (Jeffrey Uebelacker) Boys 18 1 3 13 4 5 1 0 -6 29 1 10
15  Spencerport Gold (Brian Magin) Girls 9 1                   12
16  Spencerport Blue (Mark Mahoney) Girls 9 4                   12
17  Spencerport Gold (John Mahoney) Girls 10 2                   12
18  Spencerport Gold (Jason West) Girls 11 1 6 4 1 10 1 0 -24 57 0 12
19  Spencerport Blue (Douglas Crowley) Girls 11 2 6 6 2 10 0 0 -19 49 1 12
20  Spencerport Gold (Darren Mascia) Girls 12 1 4 14 4 6 2 0 -2 34 1 12
21  Spencerport Gold (Rocco Sanfilippo) Girls 13 1 1 34 11 0 1 0 24 0 12 12
22  Spencerport Gold (Hank Wengender) Girls 14 1 2 24 7 2 3 0 14 22 3 12
23  Spencerport Gold (Mark Stacy) Girls 16 1 2 25 8 3 1 0 10 18 5 12
24  Spencerport Gold (Tony Coccitto) Girls 19 1 6 7 2 7 1 0 -10 23 1 10
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Victor SC (Travis Sacco) Boys 9 3                   12
2  Victor Strikers (Steve Christenson) Boys 9 4                   12
3  Victor Strikers (Jordyn Kaufman) Boys 10 3                   12
4  Victor SC (Craig Winters) Boys 10 4                   12
5  Victor SC (Daniel Perez) Boys 11 3 8 9 2 7 3 0 -12 48 0 12
6  Victor SC (Jonas Kloiber) Boys 12 2 7 0 0 12 0 0 -31 72 0 12
7  Victor SC Rising (Al Farrell) Boys 12 5 3 24 8 4 0 0 14 29 3 12
8  Victor SC (Brian Kubrich) Boys 13 1 3 22 7 4 1 0 9 20 3 12
9  Victor SC (Peter Obit) Boys 14 3 5 15 5 7 0 0 1 29 3 12
10  Victor Soccer Club (Craig Carlson) Boys 15 3 4 20 5 2 5 0 4 17 4 12
11  Victor SC (Bob Smith) Boys 16 2 3 19 6 5 1 0 2 20 3 12
12  Victor SC (Chuck Hixon) Boys 19 1 6 10 3 6 1 0 -9 30 1 10
13  Victor Soccer Club (Kevin Neenan) Girls 9 2                   12
14  Victor SC (Robert Allen) Girls 9 3                   12
15  Victor Soccer Club (Patrick McIlhenney) Girls 10 2                   12
16  Victor SC (Rick Adrid) Girls 11 2 3 22 7 4 1 0 4 31 2 12
17  Victor SC (Jeff Onze) Girls 12 2 6 13 4 7 1 0 -4 25 1 12
18  Victor Gold (Eric Engert) Girls 13 2 5 14 4 6 2 0 -8 25 2 12
19  Victor SC (Al Farrell) Girls 13 4 3 23 7 3 2 0 11 11 4 12
20  Victor SC (MIke Fahy) Girls 14 2 5 11 3 7 2 0 -10 21 3 12
21  Victor SC (Doug Tay) Girls 15 1 2 24 7 2 3 0 15 18 5 12
22  Victor SC (Mike Mandrino) Girls 17 1 3 22 7 4 1 0 5 31 2 12
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Wayne Wings United (Jonathon Sinclair) Boys 9 5                   12
2  Wayne Wings (Jennifer Howard) Boys 10 3                   12
3  Wayne Wings (Nicholas Carbone) Boys 12 3 3 20 6 4 2 0 8 24 1 12
4  Wayne Wings (Brian Ferry) Boys 13 2 3 20 6 4 2 0 8 26 2 12
5  Wayne Wings (Mark Schichtel) Boys 14 1 6 8 3 8 1 2 -8 25 0 12
6  Wayne Bowman (Joe Bowman) Boys 15 2 6 9 3 9 0 0 -18 44 1 12
7  Wayne Wings (Mark Schichtel) Boys 17 1 3 24 8 2 2 2 14 22 1 12
8  Wayne Wings Blue (Matthew Derse) Boys 17 3 3 18 5 4 3 0 1 24 2 12
9  Wayne Wings Youth Soccer Club Girls (Connie DiNicola) Girls 9 4                   12
10  Wayne Wings (Paul Kelsch) Girls 11 4 5 19 5 3 4 0 4 22 2 12
11  Wayne Wings (Bryan Taillie) Girls 13 3 2 26 8 2 2 0 14 12 6 12
12  Wayne Wings Miller (Brad Miller) Girls 16 3 2 26 8 2 2 0 11 7 6 12
13  Wayne Wings (John Knowles) Girls 18 2 3 17 5 3 2 0 6 18 3 10
© 2001-2018 Mark VanDellonCoded: 2019-02-16T09:18:15-0500