2020 Division Results
Wed, Jul 08, 2020 at 05:02:29
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Chili Vortex Blue (Mike Mortimer) Boys 9 1                   0
2  Empire United Soccer Academy Blue (Sean Maxwell) Boys 9 1                   0
3  Empire United Soccer Academy Red (Sean Maxwell) Boys 9 1                   0
4  Penfield Rangers Picardo (Jason Picardo) Boys 9 1                   0
5  Pittsford Mustangs Flames (Eric Koomen) Boys 9 1                   0
6  RFC Boys 2011 (Carlos Garces) Boys 9 1                   0
7  Spencerport Gold Davis (Todd Davis) Boys 9 1                   0
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Cobras FC Miceli (Bridget Miceli) Boys 9 2                   0
2  FC Dynamo ROC B2011/12 (Andrey Babak) Boys 9 2                   0
3  Fairport Fusion (Shawn Biehler) Boys 9 2                   0
4  Irondequoit Challenge Red (Mike Maslyn) Boys 9 2                   0
5  Lakefront SC Blue (Anne Smith) Boys 9 2                   0
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  EUSA - Oliveri (Dominic Oliveri) Boys 9 3                   0
2  Fairport Blue Fury (James Van Thof) Boys 9 3                   0
3  Hilton Heat - Martone (Tony Martone) Boys 9 3                   0
4  Lakefront SC Green (Brent Colling) Boys 9 3                   0
5  Penfield Rangers Wild (Aaron Ruta) Boys 9 3                   0
6  Pittsford Mustangs Mavericks (Kimberly Patt) Boys 9 3                   0
7  Victor SC Gold (James Barons) Boys 9 3                   0
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Brockport Blizzard (Steve Mallaber) Boys 9 4                   0
2  Chili Vortex Yellow (Kevin Callahan) Boys 9 4                   0
3  Hilton Heat - Knauf (Jenna Knauf) Boys 9 4                   0
4  Honeoye Falls Blaze (Tim Eller) Boys 9 4                   0
5  Pittsford Mustangs Elite (Sean Hopkins) Boys 9 4                   0
6  Spencerport Blue (Anthony Marchioni) Boys 9 4                   0
7  Victor SC Blue (Kendon Bates) Boys 9 4                   0
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Canandaigua Attack (Ryan VanDamme) Boys 9 5                   0
2  Chili Inferno (Taylor Fletcher) Boys 9 5                   0
3  Cobras FC Mandell (Marc Mandell) Boys 9 5                   0
4  Fairport Great Whales (Kristin Cardinale) Boys 9 5                   0
5  Fairport Wolverines (Scott Pranis) Boys 9 5                   0
6  Gates Metros (Giordano Alberto) Boys 9 5                   0
7  Greece United FC Boys Tawaf (Haroon Tawaf) Boys 9 5                   0
8  Hilton Heat - Borcyk (Ryan Borcyk) Boys 9 5                   0
9  Hilton Heat - Guzzetta (Anthony Guzzetta) Boys 9 5                   0
10  Lakefront SC White (Paul Kaseman) Boys 9 5                   0
11  Pittsford Mustangs Jets (Jason Higley) Boys 9 5                   0
12  Spencerport White (Joe Gallina) Boys 9 5                   0
13  Wayne Wings Sinclair (Jonathon Sinclair) Boys 9 5                   0
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Chili Warriors (Roger Groome) Boys 10 1                   0
2  Empire United Soccer Academy (Jaime Phillips) Boys 10 1                   0
3  FC Dynamo ROC (Yuri Lavrynenko) Boys 10 1                   0
4  Fairport All Stars (Caitlyn Walton) Boys 10 1                   0
5  Lakefront SC Blue (James Chase) Boys 10 1                   0
6  Pittsford Mustangs Pistons (Kursten Jurs) Boys 10 1                   0
7  Spencerport Gold (Jeremy Oakden) Boys 10 1                   0
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Brockport Blizzards (Jeffery Phillips) Boys 10 2                   0
2  Cobras FC DiMaggio (Salvatore DiMaggio) Boys 10 2                   0
3  Hilton Heat - Giuliano (Joe Giuliano) Boys 10 2                   0
4  Penfield Rangers Blue (David Rouse) Boys 10 2                   0
5  Pittsford Mustangs Piranhas (John Hughes) Boys 10 2                   0
6  RFC Boys 2010 (Chris Abbott) Boys 10 2                   0
7  Victor SC Gold (Travis Sacco) Boys 10 2                   0
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Canandaigua Attack (Ric Militello) Boys 10 3                   0
2  GVBBSC DiLaura (Jon DiLaura) Boys 10 3                   0
3  Gates Metros (Tori Perrello) Boys 10 3                   0
4  Penfield Rangers Thunder (Cory Terwilliger) Boys 10 3                   0
5  River Flow United (Deon Rodgers) Boys 10 3                   0
6  Rush-Henrietta Falcons Winner (Matt Winner) Boys 10 3                   0
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Byron-Bergen Sting (Amy Phillips) Boys 10 4                   0
2  Greece United FC Demarest (James Demarest) Boys 10 4                   0
3  Honeoye Falls Blaze (Brian McQuillan) Boys 10 4                   0
4  Irondequoit Challenge Red (Jay Evarts) Boys 10 4                   0
5  Lakefront SC Green (Jesse Myers) Boys 10 4                   0
6  Pittsford Mustangs - Knights (Mike Krenzer) Boys 10 4                   0
7  Wayne Wings Matz (Eric Matz) Boys 10 4                   0
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Churchville Clutch (Kevin Consaul) Boys 10 5                   0
2  FCSC Avon SC (Elizabeth Stroud) Boys 10 5                   0
3  FCSC Brighton FC (August Finn) Boys 10 5                   0
4  Fairport Fire (Geremy Gersh) Boys 10 5                   0
5  Gananda Bandits- Jack Inman (Jack Inman) Boys 10 5                   0
6  Hilton Heat - Graham (Steven Graham) Boys 10 5                   0
7  Victor SC Blue (Steve Christenson) Boys 10 5                   0
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Chili Raptors (Theresa Harpole) Boys 11 1 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0
2  Greece United FC Manetta (Thomas Manetta) Boys 11 1 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0
3  Hilton Heat - Cafarelli (Tony Cafarelli) Boys 11 1 3 0 0 0 0 0 0 0 0 0
4  Irondequoit Challenge Red (Fritz Zeller) Boys 11 1 4 0 0 0 0 0 0 0 0 0
5  Lakefront SC Bonacci (Andrew Bonacci) Boys 11 1 5 0 0 0 0 0 0 0 0 0
6  Pittsford Mustangs Renegades (Frank Mazzarella) Boys 11 1 6 0 0 0 0 0 0 0 0 0
7  Spencerport Gold (Darek Whitcomb) Boys 11 1 7 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  FC Dynamo ROC (Luke Dorsey) Boys 11 2 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0
2  Fairport Arsenal (Dallas Huff) Boys 11 2 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0
3  Irondequoit Challenge Blue (Joel Zaleski) Boys 11 2 3 0 0 0 0 0 0 0 0 0
4  Penfield Rangers Williams (Scott Williams) Boys 11 2 4 0 0 0 0 0 0 0 0 0
5  Pittsford Mustangs S.C. Tacos (Eric Pritchard) Boys 11 2 5 0 0 0 0 0 0 0 0 0
6  Rush-Henrietta Falcons Craw (Jason Craw) Boys 11 2 6 0 0 0 0 0 0 0 0 0
7  Victor SC Blue (Jordyn Kaufman) Boys 11 2 7 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Brockport Blizzard (Payton Young) Boys 11 3 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0
2  Canandaigua Attack (Paul Bugenhagen) Boys 11 3 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0
3  Churchville Coyotes (Bryan Barth) Boys 11 3 3 0 0 0 0 0 0 0 0 0
4  Cobras FC Cruz (Adrienne Cruz) Boys 11 3 4 0 0 0 0 0 0 0 0 0
5  Hilton Heat - Schrader (Ryan Schrader) Boys 11 3 5 0 0 0 0 0 0 0 0 0
6  Lakefront SC Blue (Charles Cipolla) Boys 11 3 6 0 0 0 0 0 0 0 0 0
7  Pittsford Mustangs West (Joel West) Boys 11 3 7 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  FCSC ER Jets SC (John Cotsonas) Boys 11 4 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0
2  Fairport Fury (Justin Mirando) Boys 11 4 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0
3  Gates Metros - Brad Parsons (Brad Parsons) Boys 11 4 3 0 0 0 0 0 0 0 0 0
4  Honeoye Falls Blaze (Mike Merrill) Boys 11 4 4 0 0 0 0 0 0 0 0 0
5  Penfield Rangers (Ryan Murphy) Boys 11 4 5 0 0 0 0 0 0 0 0 0
6  Victor SC Gold (Craig Winters) Boys 11 4 6 0 0 0 0 0 0 0 0 0
7  Wayne Wings - Howard (Jennifer Howard) Boys 11 4 7 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Batavia SC (Brooks Hawley) Boys 11 5 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0
2  Holley United (Joseph Flanagan) Boys 11 5 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0
3  Kendall Crossfires (Justin Collyer) Boys 11 5 3 0 0 0 0 0 0 0 0 0
4  Lakefront SC Green (Joshua Talbot) Boys 11 5 4 0 0 0 0 0 0 0 0 0
5  Livonia Flyers (Bill Richardson) Boys 11 5 5 0 0 0 0 0 0 0 0 0
6  Spencerport Blue (David Matt) Boys 11 5 6 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Canandaigua Attack Lawrence (Julie Lawrence) Boys 12 1 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0
2  Chili Elite B2008 (Mark Cariola) Boys 12 1 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0
3  Fairport FSC Raiders (Mark Stephany) Boys 12 1 3 0 0 0 0 0 0 0 0 0
4  Irondequoit Challenge Red (Rodrigo Encina) Boys 12 1 4 0 0 0 0 0 0 0 0 0
5  Penfield Rangers Pythons (Pat Walsh) Boys 12 1 5 0 0 0 0 0 0 0 0 0
6  Pittsford Mustangs Mayhem (Brian DeJoy) Boys 12 1 6 0 0 0 0 0 0 0 0 0
7  Spencerport Gold (Jamie Schneider) Boys 12 1 7 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Cobras FC Schumacher (Jason Schumacher) Boys 12 2 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0
2  FCSC Hawks SC (Josh Paganelli) Boys 12 2 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0
3  Fairport Blazers (Rob Pacer) Boys 12 2 3 0 0 0 0 0 0 0 0 0
4  Greece United FC Wurman (David Wurman) Boys 12 2 4 0 0 0 0 0 0 0 0 0
5  Hilton Heat - Kimmel (Matthew Kimmel) Boys 12 2 5 0 0 0 0 0 0 0 0 0
6  Lakefront SC Blue (Mark Dupont) Boys 12 2 6 0 0 0 0 0 0 0 0 0
7  Pittsford Mustangs-Savages (Kevin Schoenl) Boys 12 2 7 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Irondequoit Challenge Blue (Scott Petzing) Boys 12 3 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0
2  Lakefront SC Green (Bob Johnson) Boys 12 3 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0
3  Penfield Rangers (Tim Kuhmann) Boys 12 3 3 0 0 0 0 0 0 0 0 0
4  River Flow United (Omar Watts) Boys 12 3 4 0 0 0 0 0 0 0 0 0
5  Rush-Henrietta Falcons Pollizi (Ryan Pollizi) Boys 12 3 5 0 0 0 0 0 0 0 0 0
6  Spencerport Blue (Dino Cappuccio) Boys 12 3 6 0 0 0 0 0 0 0 0 0
7  Victor SC Blue (Steve Ireland) Boys 12 3 7 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Batavia SC (Mike Reimer) Boys 12 4 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0
2  Canandaigua Attack (Rich Riedman) Boys 12 4 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0
3  Honeoye Falls Blaze (Jim Remus) Boys 12 4 3 0 0 0 0 0 0 0 0 0
4  Kendall Crossfires (James Longrod) Boys 12 4 4 0 0 0 0 0 0 0 0 0
5  LeRoy S.C. CaMorhem (Edward Caton) Boys 12 4 5 0 0 0 0 0 0 0 0 0
6  Livonia Thunder (Mark Roller) Boys 12 4 6 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Byron-Bergen Sting (Korinne Haymon) Boys 12 5 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0
2  FCSC Brighton FC (Will Banahene) Boys 12 5 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0
3  GVBBSC Smith (Todd Smith) Boys 12 5 3 0 0 0 0 0 0 0 0 0
4  Gananda Bandits Cody (Thomas Cody) Boys 12 5 4 0 0 0 0 0 0 0 0 0
5  Gates Lightning (Chris Montulli) Boys 12 5 5 0 0 0 0 0 0 0 0 0
6  Genesee Lancers - Pavilion (Aaron Dominiak) Boys 12 5 6 0 0 0 0 0 0 0 0 0
7  Holley United (Larry Frazer) Boys 12 5 7 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Chili Gunners (Tony Sloan) Boys 13 1 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0
2  FC Dynamo ROC (Yuri Lavrynenko) Boys 13 1 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0
3  Fairport Flyers (Mike Nelson) Boys 13 1 3 0 0 0 0 0 0 0 0 0
4  Lakefront SC Blue (Matthew Borrelli) Boys 13 1 4 0 0 0 0 0 0 0 0 0
5  Livonia United (Nathan Christian) Boys 13 1 5 0 0 0 0 0 0 0 0 0
6  RFC Boys 2008 (Jacob Jaufmann) Boys 13 1 6 0 0 0 0 0 0 0 0 0
7  Spencerport Gold (Darek Whitcomb) Boys 13 1 7 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Gates Metros (Dave Ahlstrom) Boys 13 2 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0
2  Genesee Lancers - Pavilion (Aaron McConnell) Boys 13 2 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0
3  Hilton Heat - Mascadri (Pete Mascadri) Boys 13 2 3 0 0 0 0 0 0 0 0 0
4  Irondequoit Challenge Red (Brian Green) Boys 13 2 4 0 0 0 0 0 0 0 0 0
5  Kendall Crossfires (Jeff Conte) Boys 13 2 5 0 0 0 0 0 0 0 0 0
6  Pittsford Mustangs S.C. Palominos (Mark Hurley) Boys 13 2 6 0 0 0 0 0 0 0 0 0
7  Victor SC Blue (Jonas Kloiber) Boys 13 2 7 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Brockport Blizzard (Matt Im) Boys 13 3 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0
2  Canandaigua Attack (Shayne Cooke) Boys 13 3 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0
3  Fairport Knighthawks (Ron Zalone) Boys 13 3 3 0 0 0 0 0 0 0 0 0
4  Lakefront SC Green (Dan Leonard) Boys 13 3 4 0 0 0 0 0 0 0 0 0
5  River Flow United (Scott Stein) Boys 13 3 5 0 0 0 0 0 0 0 0 0
6  Scottsville Sonics (Steve Farrell) Boys 13 3 6 0 0 0 0 0 0 0 0 0
7  Wayne Wings (Nicholas Carbone) Boys 13 3 7 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Batavia SC (Dan Demare) Boys 13 4 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0
2  FCSC Avon SC (Brandon Gingher) Boys 13 4 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0
3  FCSC Brighton FC (Chris Collison) Boys 13 4 3 0 0 0 0 0 0 0 0 0
4  FCSC ER Jets SC (Matt Lafontaine) Boys 13 4 4 0 0 0 0 0 0 0 0 0
5  GVBBSC Thomson (Tim Thomson) Boys 13 4 5 0 0 0 0 0 0 0 0 0
6  Pittsford Mustangs Vipers (Stephen Weisbeck) Boys 13 4 6 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Chili SA Elite B2006 (Jamie Berardicurti) Boys 14 1 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0
2  Cobras FC Maniscalco (Salvatore Maniscalco) Boys 14 1 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0
3  FC Dynamo ROC (Dave Campbell) Boys 14 1 3 0 0 0 0 0 0 0 0 0
4  Fairport Citizens (Mark Van Thof) Boys 14 1 4 0 0 0 0 0 0 0 0 0
5  Hilton Heat - Meagher (Scott Meagher) Boys 14 1 5 0 0 0 0 0 0 0 0 0
6  Lakefront SC Blue (Katie Titus) Boys 14 1 6 0 0 0 0 0 0 0 0 0
7  Pittsford Mustangs Storm (Shawn Costello) Boys 14 1 7 0 0 0 0 0 0 0 0 0
8  Victor SC Blue (Brian Kubrich) Boys 14 1 8 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Canandaigua Attack (Brian Burke) Boys 14 2 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0
2  Lakefront SC Green (Kyle DeBrine) Boys 14 2 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0
3  Livonia Heat (James Woolston) Boys 14 2 3 0 0 0 0 0 0 0 0 0
4  Penfield Rangers Warriors (Sean Doherty) Boys 14 2 4 0 0 0 0 0 0 0 0 0
5  Rush-Henrietta Falcons Muoio (Edward Muoio) Boys 14 2 5 0 0 0 0 0 0 0 0 0
6  Spencerport Blue (Kevin O'Keefe) Boys 14 2 6 0 0 0 0 0 0 0 0 0
7  Wayne Wings (Thomas Ocque) Boys 14 2 7 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Batavia SC (Tim Michalak) Boys 14 3 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0
2  Byron-Bergen S.C. Sting (Josh Kent) Boys 14 3 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0
3  FCSC Brighton FC (Patrick Nicholson) Boys 14 3 3 0 0 0 0 0 0 0 0 0
4  Gates Metros - Sarkis (Kristian Sarkis) Boys 14 3 4 0 0 0 0 0 0 0 0 0
5  Honeoye Falls Blaze (Nekabari Tor) Boys 14 3 5 0 0 0 0 0 0 0 0 0
6  Irondequoit Challenge Red (Russell Nordquist) Boys 14 3 6 0 0 0 0 0 0 0 0 0
7  Penfield Rangers McElduff (John McElduff) Boys 14 3 7 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Brockport Blizzards (Tammy McGrath) Boys 15 1 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0
2  Canandaigua Attack (Laurie McFetridge) Boys 15 1 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0
3  Chili Surge (Randy Nasso) Boys 15 1 3 0 0 0 0 0 0 0 0 0
4  Greece United FC Kron (Matt Kron) Boys 15 1 4 0 0 0 0 0 0 0 0 0
5  Pittsford Mustangs Cosmos (Doug Miller) Boys 15 1 5 0 0 0 0 0 0 0 0 0
6  Spencerport Gold (Brian Magin) Boys 15 1 6 0 0 0 0 0 0 0 0 0
7  Wayne Wings (Mark Schichtel) Boys 15 1 7 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Churchville Cougars (Dave Veltre) Boys 15 2 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0
2  Hilton Heat - Palmgreen (Timothy Palmgreen) Boys 15 2 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0
3  Irondequoit Challenge Red (Mike Friedel) Boys 15 2 3 0 0 0 0 0 0 0 0 0
4  Pittsford Mustangs Crusaders (Joseph Suero) Boys 15 2 4 0 0 0 0 0 0 0 0 0
5  Rush-Henrietta Falcons Haley (William Haley) Boys 15 2 5 0 0 0 0 0 0 0 0 0
6  Victor SC Blue (Peter Obit) Boys 15 2 6 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Caledonia-Martelle (Charles Martelle) Boys 15 3 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0
2  FCSC Avon SC (Tony Patti) Boys 15 3 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0
3  GVBBSC Rowcliffe/Palazzo (Jodi Rowcliffe) Boys 15 3 3 0 0 0 0 0 0 0 0 0
4  Genesee Lancers - Pavilion (Barry True) Boys 15 3 4 0 0 0 0 0 0 0 0 0
5  LeRoy Knights (Kimberly Yauchzee) Boys 15 3 5 0 0 0 0 0 0 0 0 0
6  River Flow United (Jamie Whiting) Boys 15 3 6 0 0 0 0 0 0 0 0 0
7  Scottsville Revolution (Steffen Domina) Boys 15 3 7 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  FC Dynamo ROC - Travel (Brian Ashe) Boys 16 1 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0
2  Gates Metros-Allen (David Allen) Boys 16 1 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0
3  Greece United FC Szeles (Scott Szeles) Boys 16 1 3 0 0 0 0 0 0 0 0 0
4  Irondequoit Challenge Red (Justin Connor) Boys 16 1 4 0 0 0 0 0 0 0 0 0
5  Pittsford Mustangs S.C. Hedrick (Huntley Hedrick) Boys 16 1 5 0 0 0 0 0 0 0 0 0
6  Spencerport Gold (Jason Pino) Boys 16 1 6 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Brockport Blizzard (Tim Phillips) Boys 16 2 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0
2  FCSC Avon SC (Steve French) Boys 16 2 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0
3  FCSC Brighton FC (Brendan Miles) Boys 16 2 3 0 0 0 0 0 0 0 0 0
4  Lakefront SC Blue (Mike Catalano) Boys 16 2 4 0 0 0 0 0 0 0 0 0
5  Livonia Legends (John Garwood) Boys 16 2 5 0 0 0 0 0 0 0 0 0
6  Penfield Rangers Warriors (Dugan Terwilliger) Boys 16 2 6 0 0 0 0 0 0 0 0 0
7  Victor SC Blue (Craig Carlson) Boys 16 2 7 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Albion Soccer Club Plain (Mike Plain) Boys 16 3 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0
2  Batavia SC (Rob Delelys) Boys 16 3 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0
3  Batavia SC - Attica (Ron Meides) Boys 16 3 3 0 0 0 0 0 0 0 0 0
4  Cobras FC Graham (Steve Graham) Boys 16 3 4 0 0 0 0 0 0 0 0 0
5  Honeoye Falls Blaze (Paul Cross) Boys 16 3 5 0 0 0 0 0 0 0 0 0
6  Kendall Crossfires (Rich Esposito) Boys 16 3 6 0 0 0 0 0 0 0 0 0
7  River Flow United (Joshua Schipper) Boys 16 3 7 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Chili Strikers (Angela Mancini) Boys 17 1 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0
2  Irondequoit Challenge Red (Mike Friedel) Boys 17 1 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0
3  Penfield Rangers (Ravi Mruthyunjaya) Boys 17 1 3 0 0 0 0 0 0 0 0 0
4  Pittsford Mustangs S.C. Gold (CJ Knapp) Boys 17 1 4 0 0 0 0 0 0 0 0 0
5  Spencerport Gold (Hung Tieu-Truong) Boys 17 1 5 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Brockport Blizzard (Brian Phillips) Boys 17 2 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0
2  Churchville Express (Scott Onderdonk) Boys 17 2 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0
3  Cobras FC Michelsen (Craig Michelsen) Boys 17 2 3 0 0 0 0 0 0 0 0 0
4  FCSC Avon SC (Mike Miron) Boys 17 2 4 0 0 0 0 0 0 0 0 0
5  Greece United F.C. (James Morton) Boys 17 2 5 0 0 0 0 0 0 0 0 0
6  River Flow (Tillie's Touch) (Dale Johnson) Boys 17 2 6 0 0 0 0 0 0 0 0 0
7  Rush-Henrietta Falcons Stojanov (Paul Stojanov) Boys 17 2 7 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Batavia SC (Jeremy Havens) Boys 17 3 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0
2  Byron-Bergen Sting (Shane Snyder) Boys 17 3 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0
3  Canandaigua Attack (Rob Richardson) Boys 17 3 3 0 0 0 0 0 0 0 0 0
4  Genesee Lancers - Pavilion (Barry True) Boys 17 3 4 0 0 0 0 0 0 0 0 0
5  LeRoy S.C. - Sherwood (Kacy Sherwood) Boys 17 3 5 0 0 0 0 0 0 0 0 0
6  Wayne Wings (Matthew Derse) Boys 17 3 6 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Brockport Blizzard (Patrick Jackman) Boys 19 1 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0
2  Hilton Heat - Bianchi (Mike Bianchi) Boys 19 1 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0
3  Rush-Henrietta Falcons Domm (Michael Domm) Boys 19 1 3 0 0 0 0 0 0 0 0 0
4  Spencerport Gold (Mike Marcone) Boys 19 1 4 0 0 0 0 0 0 0 0 0
5  Wayne Wings (Mark Schichtel) Boys 19 1 5 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Chili Rampage (Andrew Schwenger) Boys 19 2 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0
2  Cobras FC Cary (Jamie Cary) Boys 19 2 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0
3  Fairport Futballers (Jeff Douglass) Boys 19 2 3 0 0 0 0 0 0 0 0 0
4  Irondequoit Challenge Red (John Sklenar) Boys 19 2 4 0 0 0 0 0 0 0 0 0
5  Lakefront SC Blue (Kevin Ledermann) Boys 19 2 5 0 0 0 0 0 0 0 0 0
6  Penfield Rangers Maness (Joel R Maness) Boys 19 2 6 0 0 0 0 0 0 0 0 0
7  River Flow United (Deon Rodgers) Boys 19 2 7 0 0 0 0 0 0 0 0 0
8  Scottsville Shockers (Jill Elliott) Boys 19 2 8 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Bloomfield Bombers (Chris Evans) Boys 19 3 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0
2  Canandaigua Attack (Eric Marsh) Boys 19 3 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0
3  FCSC Brighton FC (Will Banahene) Boys 19 3 3 0 0 0 0 0 0 0 0 0
4  Holley United (Karl Biedlingmaier) Boys 19 3 4 0 0 0 0 0 0 0 0 0
5  Honeoye Falls Blaze (Chuck Allan) Boys 19 3 5 0 0 0 0 0 0 0 0 0
6  Lakefront SC Green (Owen Ledermann) Boys 19 3 6 0 0 0 0 0 0 0 0 0
7  Livonia Rangers (Daniel McEnerney) Boys 19 3 7 0 0 0 0 0 0 0 0 0
8  Victor SC Blue (Bob Smith) Boys 19 3 8 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Chili Clash (Jon Payne) Girls 9 1                   0
2  EUSA 2011 (Erin Zoltoski) Girls 9 1                   0
3  Lakefront SC Blue (Jeremiah Bergan) Girls 9 1                   0
4  Penfield Strikers Tigers (Patrick Walsh) Girls 9 1                   0
5  Pittsford Mustangs Attack (Thomas DeGrave) Girls 9 1                   0
6  Spencerport Gold (Mark Mahoney) Girls 9 1                   0
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Greece United FC LaRosa (Pete LaRosa) Girls 9 2                   0
2  Hilton Heat - Hanrahan (Jennifer Hanrahan) Girls 9 2                   0
3  Pittsford Mustangs Spark (Tim Winter) Girls 9 2                   0
4  RFC Girls U9 (Nick Laurini) Girls 9 2                   0
5  Victor SC Blue (Robert Allen) Girls 9 2                   0
6  Wayne Wings (Michael Magri) Girls 9 2                   0
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Churchville Chill (Michael Bellapianta) Girls 9 3                   0
2  Cobras FC Team Starchok (Kelly Starchok) Girls 9 3                   0
3  Fairport Fury (Garrett Huntley) Girls 9 3                   0
4  Hilton Heat - Smith (Shauna Smith) Girls 9 3                   0
5  Lakefront SC Green (David Van Der Linden) Girls 9 3                   0
6  Pittsford Mustangs Bolts (Rob Rahbari) Girls 9 3                   0
7  Rush-Henrietta Falcons Hart (Shawn Hart) Girls 9 3                   0
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Brockport Blizzard (Marquis Barbel) Girls 9 4                   0
2  Canandaigua Attack Jackson (Melanie Jackson) Girls 9 4                   0
3  Fairport Fusion (Edward Foote) Girls 9 4                   0
4  GVBBSC Rossborough (Jill Rossborough) Girls 9 4                   0
5  Honeoye Falls Blaze (Aria Goodberlet) Girls 9 4                   0
6  Irondequoit Challenge Red (Rodrigo Encina) Girls 9 4                   0
7  Penfield Strikers S.C. Dunne (Jessica Dunne) Girls 9 4                   0
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Caledonia-Kosinski (Adria Kosinski) Girls 9 5                   0
2  Canandaigua Attack (Michael Dundon) Girls 9 5                   0
3  Cobras FC - Bontempo (Dominic Bontempo) Girls 9 5                   0
4  Empire United Soccer Academy - Masterson (Liz Masterson) Girls 9 5                   0
5  Gates Metros (Michael Branciforte) Girls 9 5                   0
6  Hilton Heat - Barbone (Loreto Barbone) Girls 9 5                   0
7  Lakefront SC White (Joe Desario) Girls 9 5                   0
8  Spencerport Blue (Aimee Murphy) Girls 9 5                   0
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Chili Storm (Melissa DeBadts) Girls 10 1                   0
2  Hilton Heat - Cruz (Laurie Cruz) Girls 10 1                   0
3  Lakefront SC Blue (Michael Drechsler) Girls 10 1                   0
4  Penfield Strikers Fire (Kerri Sanderson) Girls 10 1                   0
5  Pittsford Mustangs Lightning (Edward Schreyer) Girls 10 1                   0
6  Spencerport Gold (Brian Magin) Girls 10 1                   0
7  Victor SC Gold (Kevin Neenan) Girls 10 1                   0
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Brockport Blizzards Blue (Timothy Bauch) Girls 10 2                   0
2  Fairport Lightning (Sheryl Wolcott) Girls 10 2                   0
3  Greece United F.C. - Kephart (Keri Kephart) Girls 10 2                   0
4  Irondequoit Challenge Rockets (Nick Valentino) Girls 10 2                   0
5  Pittsford Mustangs Crushers (Amalia Carbone) Girls 10 2                   0
6  Spencerport Blue (Scott Etter) Girls 10 2                   0
7  Victor SC Blue (Mike Fahy) Girls 10 2                   0
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Cobras FC Taylor (Lucas Taylor) Girls 10 3                   0
2  Honeoye Falls Blaze - Black (Tim Smith) Girls 10 3                   0
3  Lakefront SC Green (Ed Sherman) Girls 10 3                   0
4  Livonia Lady Lakers (Charles (Casey) Whittel) Girls 10 3                   0
5  Penfield Strikers White Storm (Dan Tydings) Girls 10 3                   0
6  Rush-Henrietta Falcons 10 Bonisteel (Bryan Bonisteel) Girls 10 3                   0
7  Wayne Wings - DiNicola (Connie DiNicola) Girls 10 3                   0
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Brockport Blizzards -White Team (Matt Davis) Girls 10 4                   0
2  Byron-Bergen Sting (Susan Kuszlyk) Girls 10 4                   0
3  Churchville Legends (Todd Juzwiak) Girls 10 4                   0
4  FCSC Brighton FC (Emily Janiszewski) Girls 10 4                   0
5  Gananda Bandits SC White (Gerald White) Girls 10 4                   0
6  Honeoye Falls Blaze - Gold (Jaclyn Buckley) Girls 10 4                   0
7  Kendall Crossfires (Jason Requa) Girls 10 4                   0
8  Scottsville iKONs (Keith Nicolosi) Girls 10 4                   0
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Chili ELITE G2009 (Katie Leonard) Girls 11 1 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0
2  Cobras FC Bontempo (Dominic Bontempo) Girls 11 1 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0
3  EUSA (Al Parsels) Girls 11 1 3 0 0 0 0 0 0 0 0 0
4  Fairport Spirit (Michael Panara) Girls 11 1 4 0 0 0 0 0 0 0 0 0
5  Pittsford Mustangs Thunder (Todd Petroske) Girls 11 1 5 0 0 0 0 0 0 0 0 0
6  Spencerport Gold (John Mahoney) Girls 11 1 6 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Greece United FC LaRosa (Pete LaRosa) Girls 11 2 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0
2  Hilton Heat - Martone (Lisa Martone) Girls 11 2 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0
3  Lakefront SC Bielemeier (Drew Bielemeier) Girls 11 2 3 0 0 0 0 0 0 0 0 0
4  Livonia Blue Angels (Ryan Snyder) Girls 11 2 4 0 0 0 0 0 0 0 0 0
5  Penfield Strikers Red (Michelle SCHROUDER) Girls 11 2 5 0 0 0 0 0 0 0 0 0
6  Pittsford Mustangs Pride (Jason Pignagrande) Girls 11 2 6 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Brockport Blizzard (Dawn Starwald) Girls 11 3 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0
2  Cobras FC Kozak (Jason Kozak) Girls 11 3 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0
3  Fairport Phoenix (Edward Foote) Girls 11 3 3 0 0 0 0 0 0 0 0 0
4  Greece United FC Manetta (Jordan Manetta) Girls 11 3 4 0 0 0 0 0 0 0 0 0
5  Irondequoit Challenge Red (Brian Green) Girls 11 3 5 0 0 0 0 0 0 0 0 0
6  Rush-Henrietta Falcons Fregoe (Matt Fregoe) Girls 11 3 6 0 0 0 0 0 0 0 0 0
7  Victor SC Blue (Patrick McIlhenney) Girls 11 3 7 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Batavia SC - Clark (Jarod Clark) Girls 11 4 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0
2  Batavia SC - Higgins (Chad Higgins) Girls 11 4 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0
3  Canandaigua Attack (Michael Didas) Girls 11 4 3 0 0 0 0 0 0 0 0 0
4  FCSC Avon SC (Rob Coyne) Girls 11 4 4 0 0 0 0 0 0 0 0 0
5  Gananda Bandits SC (Gerald White) Girls 11 4 5 0 0 0 0 0 0 0 0 0
6  Gates Metros Alphas (Cheryl Wright) Girls 11 4 6 0 0 0 0 0 0 0 0 0
7  Honeoye Falls Blaze (Chris Masters) Girls 11 4 7 0 0 0 0 0 0 0 0 0
8  Kendall Crossfires (Kimberly Sawyer) Girls 11 4 8 0 0 0 0 0 0 0 0 0
9  LeRoy SC - Vallese (Michael Vallese) Girls 11 4 9 0 0 0 0 0 0 0 0 0
10  Pittsford Mustangs S.C. Atomics (David Mowry) Girls 11 4 10 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Chili Elite G2008 - Crush (Jonathan Payne) Girls 12 1 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0
2  Greece United Girls Billings (JON BILLINGS) Girls 12 1 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0
3  Hilton Heat - Picardo (Nick Picardo) Girls 12 1 3 0 0 0 0 0 0 0 0 0
4  Irondequoit Challenge Red (Matthew Anliker) Girls 12 1 4 0 0 0 0 0 0 0 0 0
5  Penfield Strikers Storm (William Crane) Girls 12 1 5 0 0 0 0 0 0 0 0 0
6  Pittsford Mustangs Bomb Squad (Sheena Hamilton) Girls 12 1 6 0 0 0 0 0 0 0 0 0
7  Spencerport Gold (Patrick Dwyer) Girls 12 1 7 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Brockport Blizzard (Pat Saeva) Girls 12 2 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0
2  Fairport Fire (Kristina Cristofori) Girls 12 2 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0
3  Hilton Heat - Tata (Mark Tata) Girls 12 2 3 0 0 0 0 0 0 0 0 0
4  Pittsford Mustangs Hurricanes (Julie Lloyd) Girls 12 2 4 0 0 0 0 0 0 0 0 0
5  Rush-Henrietta Falcons Kato (Ericka Kato) Girls 12 2 5 0 0 0 0 0 0 0 0 0
6  Scottsville Shockers (Dayne Robinson) Girls 12 2 6 0 0 0 0 0 0 0 0 0
7  Victor SC Blue (Rick Adrid) Girls 12 2 7 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Byron-Bergen Sting (Evan Shallenberger) Girls 12 3 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0
2  Caledonia Invaders (Amy Kosinski) Girls 12 3 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0
3  Canandaigua Attack (John Sickles) Girls 12 3 3 0 0 0 0 0 0 0 0 0
4  Churchville Cheetahs (James Gagnon) Girls 12 3 4 0 0 0 0 0 0 0 0 0
5  GVBBSC Whitney (Aileen Whitney) Girls 12 3 5 0 0 0 0 0 0 0 0 0
6  Greece United FC Minarik (Daniel Minarik) Girls 12 3 6 0 0 0 0 0 0 0 0 0
7  Honeoye Falls Blaze (Chris Smith) Girls 12 3 7 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Cobras FC Morris (Marnie Morris) Girls 12 4 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0
2  Gates Metros Sharks (Paul Walters) Girls 12 4 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0
3  Lakefront SC Blue (Kristen Hubright) Girls 12 4 3 0 0 0 0 0 0 0 0 0
4  Livonia Spark (Ryan Meys) Girls 12 4 4 0 0 0 0 0 0 0 0 0
5  Penfield Strikers White Lightning (David Zimmet) Girls 12 4 5 0 0 0 0 0 0 0 0 0
6  Pittsford Mustangs Panthers (Akbar Ahmed) Girls 12 4 6 0 0 0 0 0 0 0 0 0
7  Wayne Wings (Paul Kelsch) Girls 12 4 7 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Batavia SC (Andrew Gayton) Girls 12 5 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0
2  Batavia SC - Attica (John Elmore) Girls 12 5 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0
3  Byron-Bergen Sting 2 (Michael Culmo) Girls 12 5 3 0 0 0 0 0 0 0 0 0
4  FCSC Avon SC (Jackie Rehberg) Girls 12 5 4 0 0 0 0 0 0 0 0 0
5  FCSC Brighton FC (Nene Allen-Caballero) Girls 12 5 5 0 0 0 0 0 0 0 0 0
6  GVBBSC Hellquist (Jason Hellquist) Girls 12 5 6 0 0 0 0 0 0 0 0 0
7  Genesee Lancers - Pavilion (Molly Orman) Girls 12 5 7 0 0 0 0 0 0 0 0 0
8  Holley United (Haley Walker) Girls 12 5 8 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Chili Strikers (Derrick Goettel) Girls 13 1 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0
2  Greece United FC Girls Tawaf (Haroon Tawaf) Girls 13 1 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0
3  Hilton Heat - DiGiacco (Brian DiGiacco) Girls 13 1 3 0 0 0 0 0 0 0 0 0
4  Irondequoit Challenge Red (Dan Yanosh) Girls 13 1 4 0 0 0 0 0 0 0 0 0
5  Lakefront SC Blue (Dean Cullen) Girls 13 1 5 0 0 0 0 0 0 0 0 0
6  Spencerport Gold (Darren Mascia) Girls 13 1 6 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Batavia SC - Mileham (Kelly Mileham) Girls 13 2 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0
2  GVBBSC Antonucci/Haigh (Mandi Antonucci) Girls 13 2 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0
3  Gananda Bandits SC (Chris Phalen) Girls 13 2 3 0 0 0 0 0 0 0 0 0
4  Livonia Force (Jason Parker) Girls 13 2 4 0 0 0 0 0 0 0 0 0
5  Penfield Strikers Panthers (Phil Antinarella) Girls 13 2 5 0 0 0 0 0 0 0 0 0
6  Pittsford Mustangs Bulldogs (David Vinci) Girls 13 2 6 0 0 0 0 0 0 0 0 0
7  Victor SC Blue (Hannah Snyder) Girls 13 2 7 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Albion Soccer Club Brooks (Christina Brooks) Girls 13 3 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0
2  Batavia SC - Gold (Greg Emerson) Girls 13 3 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0
3  Fairport All-Stars (Ryan Slater) Girls 13 3 3 0 0 0 0 0 0 0 0 0
4  Honeoye Falls Blaze (Shawn Flynn) Girls 13 3 4 0 0 0 0 0 0 0 0 0
5  LeRoy SC-Bunch (Donovan Bunch) Girls 13 3 5 0 0 0 0 0 0 0 0 0
6  Penfield Strikers Ravens (Paul Powers) Girls 13 3 6 0 0 0 0 0 0 0 0 0
7  Rush-Henrietta Falcons Sosthenes (Sosthenes Pierre-Philippe) Girls 13 3 7 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Brockport Blizzard Spade (Christopher Spade) Girls 14 1 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0
2  Chili Herricanes (Jessica Lepore) Girls 14 1 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0
3  Cobras FC- Alfieri (Michael Alfieri) Girls 14 1 3 0 0 0 0 0 0 0 0 0
4  Fairport Fever (Josh Dziedzic) Girls 14 1 4 0 0 0 0 0 0 0 0 0
5  Penfield Strikers Red (Ravi Mruthyunjaya) Girls 14 1 5 0 0 0 0 0 0 0 0 0
6  Scottsville Strikers (Amanda Chitaphong) Girls 14 1 6 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Brockport Blizzards 07 (Chris Tomaszewski) Girls 14 2 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0
2  FC Dynamo ROC - Travel (Jason Weiss) Girls 14 2 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0
3  Hilton Heat - Schaller (Janet Schaller) Girls 14 2 3 0 0 0 0 0 0 0 0 0
4  Lakefront SC Blue (Mike Graves) Girls 14 2 4 0 0 0 0 0 0 0 0 0
5  Pittsford Mustangs Colts (Daniel Wilmot) Girls 14 2 5 0 0 0 0 0 0 0 0 0
6  Rush-Henrietta Falcons Brocht (Jeff Brocht) Girls 14 2 6 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Byron-Bergen Sting (Gina Gray) Girls 14 3 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0
2  Caledonia-Clement (Colin Clement) Girls 14 3 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0
3  Gates Metros Urban (Christina Urban) Girls 14 3 3 0 0 0 0 0 0 0 0 0
4  Hilton Heat - Carter (Stephen Carter) Girls 14 3 4 0 0 0 0 0 0 0 0 0
5  Irondequoit Challenge Red (Danielle Steadman) Girls 14 3 5 0 0 0 0 0 0 0 0 0
6  Victor SC Blue (Al Farrell) Girls 14 3 6 0 0 0 0 0 0 0 0 0
7  Wayne Wings (Bryan Taillie) Girls 14 3 7 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Batavia SC (Leo Altamirano) Girls 14 4 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0
2  Batavia SC - Warsaw (Jay Tangeman) Girls 14 4 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0
3  Canandaigua Attack (Chris Keys) Girls 14 4 3 0 0 0 0 0 0 0 0 0
4  Cobras FC - Steinmetz (Robert Steinmetz) Girls 14 4 4 0 0 0 0 0 0 0 0 0
5  Genesee Lancers - Pavilion (Kristen Beardsley) Girls 14 4 5 0 0 0 0 0 0 0 0 0
6  LeRoy SC- Herrick (Sean Herrick) Girls 14 4 6 0 0 0 0 0 0 0 0 0
7  Penfield Strikers Flash (Kim Gardner) Girls 14 4 7 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Canandaigua Attack (Chris Teerlinck) Girls 15 1 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0
2  Chili Fusion (Tom Curyto) Girls 15 1 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0
3  Cobras FC Mc Grain (Brandon McGrain) Girls 15 1 3 0 0 0 0 0 0 0 0 0
4  Hilton Heat - Krautwurst (Karissa Krautwurst) Girls 15 1 4 0 0 0 0 0 0 0 0 0
5  Penfield Strikers Patriots (Lisa Thompson) Girls 15 1 5 0 0 0 0 0 0 0 0 0
6  Rush-Henrietta Falcons Bonisteel (Bryan Bonisteel) Girls 15 1 6 0 0 0 0 0 0 0 0 0
7  Spencerport Gold (Hank Wengender) Girls 15 1 7 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Albion Soccer Club Orbaker (Margaret Orbaker) Girls 15 2 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0
2  Batavia SC (Mark Ricupito) Girls 15 2 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0
3  Gananda Bandits (Andrew Bonacci) Girls 15 2 3 0 0 0 0 0 0 0 0 0
4  Gates Metros - Spartans FC (George Reyngoudt) Girls 15 2 4 0 0 0 0 0 0 0 0 0
5  Lakefront SC Blue (Mike Graves) Girls 15 2 5 0 0 0 0 0 0 0 0 0
6  Pittsford Mustangs Strikers (Ted Merkel) Girls 15 2 6 0 0 0 0 0 0 0 0 0
7  Victor SC Blue (Bob Smith) Girls 15 2 7 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Batavia SC - Alexander (Tammy Fuller) Girls 15 3 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0
2  Cobras FC Michelsen (CRAIG MICHELSEN) Girls 15 3 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0
3  Fairport Flash (Kellie Hawks) Girls 15 3 3 0 0 0 0 0 0 0 0 0
4  GVBBSC Matthews (David Matthews) Girls 15 3 4 0 0 0 0 0 0 0 0 0
5  Holley United (Tibor Dobri) Girls 15 3 5 0 0 0 0 0 0 0 0 0
6  Honeoye Falls Blaze (Dave Beinetti) Girls 15 3 6 0 0 0 0 0 0 0 0 0
7  Kendall Crossfires (Kayla Sprague) Girls 15 3 7 0 0 0 0 0 0 0 0 0
8  Livonia Lions (Danielle Wallman) Girls 15 3 8 0 0 0 0 0 0 0 0 0
9  Rush-Henrietta Falcons Stone (Laurie Stone) Girls 15 3 9 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Batavia SC (Mike Harmon) Girls 16 1 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0
2  Brockport Blizzard (Amy Phillips) Girls 16 1 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0
3  Chili Peppers (Tony Fromm) Girls 16 1 3 0 0 0 0 0 0 0 0 0
4  GVBBSC Honeybears (Greg McMaster) Girls 16 1 4 0 0 0 0 0 0 0 0 0
5  Hilton Heat - DeSimone (Danielle DeSimone) Girls 16 1 5 0 0 0 0 0 0 0 0 0
6  LeRoy S.C.- Allen (Rod Allen) Girls 16 1 6 0 0 0 0 0 0 0 0 0
7  Victor SC Blue (Doug Tay) Girls 16 1 7 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Batavia SC - Attica (Kristy Wise) Girls 16 2 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0
2  Byron-Bergen Sting (Shane Snyder) Girls 16 2 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0
3  Canandaigua Attack (Mike Bluett) Girls 16 2 3 0 0 0 0 0 0 0 0 0
4  Hilton Heat - Wood (Arthur Wood) Girls 16 2 4 0 0 0 0 0 0 0 0 0
5  Irondequoit Challenge Red (John Sklenar) Girls 16 2 5 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Brockport Blizzard (Cathy Wilson) Girls 17 1 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0
2  Cobras FC Annibali (Brian Annibali) Girls 17 1 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0
3  Hilton Heat - Lane (Dan Lane) Girls 17 1 3 0 0 0 0 0 0 0 0 0
4  Penfield Strikers '04 (Chris Giunta) Girls 17 1 4 0 0 0 0 0 0 0 0 0
5  Pittsford Mustangs S.C. Flash (Mark Michaud) Girls 17 1 5 0 0 0 0 0 0 0 0 0
6  Rush-Henrietta Falcons Hart (Shawn Hart) Girls 17 1 6 0 0 0 0 0 0 0 0 0
7  Spencerport Gold (Mark Stacy) Girls 17 1 7 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Albion Soccer Club (Carl Creasey) Girls 17 2 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0
2  Cobras FC Trabold (Rick Trabold) Girls 17 2 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0
3  FC Dynamo ROC - Travel (Greg Booth) Girls 17 2 3 0 0 0 0 0 0 0 0 0
4  Gananda Bandits - George-Jones (Betsy George-Jones) Girls 17 2 4 0 0 0 0 0 0 0 0 0
5  Honeoye Falls Blaze (Chris Annesi) Girls 17 2 5 0 0 0 0 0 0 0 0 0
6  Penfield Strikers '03 (Todd Hansen) Girls 17 2 6 0 0 0 0 0 0 0 0 0
7  Pittsford Mustangs Warriors (Brian DeJoy) Girls 17 2 7 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Canandaigua Attack (Rafe Coccia) Girls 17 3 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0
2  Chili Charge (Brian Calus) Girls 17 3 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0
3  Churchville Heat (Christina Read) Girls 17 3 3 0 0 0 0 0 0 0 0 0
4  Greece United FC Girls Billings (JON BILLINGS) Girls 17 3 4 0 0 0 0 0 0 0 0 0
5  Irondequoit Challenge Red (Lisa Burt) Girls 17 3 5 0 0 0 0 0 0 0 0 0
6  Livonia Lightning (John Dennis) Girls 17 3 6 0 0 0 0 0 0 0 0 0
7  Wayne Wings (Brad Miller) Girls 17 3 7 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Bloomfield Northwest Wave (Venn Blakely) Girls 19 1 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0
2  Chili Tornado (Tom Parker) Girls 19 1 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0
3  Fairport Flash (Deana Holt) Girls 19 1 3 0 0 0 0 0 0 0 0 0
4  Hilton Heat - Manetta (Jim Manetta) Girls 19 1 4 0 0 0 0 0 0 0 0 0
5  Rush-Henrietta Falcons Pierre-Philippe (Sosthenes Pierre-Philippe) Girls 19 1 5 0 0 0 0 0 0 0 0 0
6  Spencerport Gold (Jim Borrelli) Girls 19 1 6 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Brockport Blizzards (Joe Johnston) Girls 19 2 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0
2  Cobras FC - Josue Fontanez (Josue Fontanez) Girls 19 2 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0
3  FCSC Avon SC (Jen Bugbee) Girls 19 2 3 0 0 0 0 0 0 0 0 0
4  Lakefront SC Blue (Joshua Karasinski) Girls 19 2 4 0 0 0 0 0 0 0 0 0
5  Victor SC Blue (Doug Tay) Girls 19 2 5 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Team (Coach) Gender Age Div Rk Pts W L T PP GD GA SO GP
1  Albion Soccer Club Zepetella (Paul Zepetella) Girls 19 3 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0
2  Batavia SC (Abbey Hume) Girls 19 3 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0
3  Batavia SC - Alexander (Tammy Fuller) Girls 19 3 3 0 0 0 0 0 0 0 0 0
4  Genesee Lancers S.C. - Genesee United (Chris Chilano) Girls 19 3 4 0 0 0 0 0 0 0 0 0
5  Greece United FC Minarik (Daniel Minarik) Girls 19 3 5 0 0 0 0 0 0 0 0 0
6  Rush-Henrietta Falcons Davis (Tori-Kate Davis) Girls 19 3 6 0 0 0 0 0 0 0 0 0
© 2001-2019 Mark VanDellonCoded: 2020-02-20T20:44:40-0500